Bielawscy uczniowie na zawodach lekkoatletycznych z cyklu Nestle Cup

środa, 31.5.2017 11:12 1944 0

26 maja odbyły się kolejne zawody lekkoatletyczne z cyklu Nestle Cup. Tym razem w Wałbrzychu rywalizowali uczniowie szkół podstawowych,uczestniczący w programie „Lekkoatletyka dla każdego!”. Na zawodach wśród 200 zawodników, wystartowała 13-sto osobowa reprezentacja uczniów wszystkich bielawskich szkół podstawowych. Rywalizacja odbywała się w 4 - boju lekkoatletycznym (60 m, skok w dal lub wzwyż, rzut piłeczką palantową oraz bieg na 600 m - dz lub 1000 m - ch).

Największy sukces na zawodach osiągnęła Kornelia Boduraz Ekologicznej Szkoły Podstawowej nr 7
w Bielawie. Kornelia zdobyła brązowy medal, tracąc jedynie 5 pkt. do 1 miejsca (5 pkt. to np. 2 sek. szybciej w biegu na 600 m). Wysokie 4 miejsce zajęła w najmłodszej kategorii 2006, Zuzanna Zemła
z tej samej szkoły. Na 4 miejscu uplasowała się również uczennica Szkoły Podstawowej nr 4 w Bielawie, Nikola Markowska. W każdej kategorii wiekowej startowało 30 - 40 zawodników, dlatego też dużym osiągnięciem dla młodych bielawskich lekkoatletów są miejsca w pierwszej „dziesiątce”. Kacper Marczyk (SP 4 Bielawa) zajął 6 miejsce, Tomasz Ratyna (SP 4 Bielawa) 8 miejsce, Dawid Suchorski(SP 4 Bielawa) 9 miejsce, Oliwia Czajka (ESP 7 Bielawa) 10 miejsce, Maja Smolińska (SP 4 Bielawa) 11 miejsce.

Program„Lekkoatletyka dla Każdego!” finansowany jest ze środków Ministerstwa Sportu
i Turystyki. W Bielawie wspierany jest przez Urząd Miasta Bielawa, OSiR Bielawa oraz klub Muflon Bielawa.