Break dance królował na piławskim skateparku

piątek, 9.6.2017 09:44 1119 0

Ponad 60 tancerzy wzięło udział w sobotnim turnieju „Break dance battle 55 Piława Górna”, zorganizowanym z okazji 55-lecia nadania praw miejskich. Bardzo wysoki poziom, zarówno w kategorii dziecięcej, jak i dorosłych zapewnił licznie zebranym widzom wiele emocji. Pierwsze miejsca w obu kategoriach zdobyli reprezentanci BWA Breakers – Przemo (kids battle) i Gregory (breaking pro).

Piławski skatepark w sobotnie popołudnie zmienił się w parkiet dla rywalizujących tancerzy break dance. Uroczystego otwarcia pierwszych tego typu zawodów w Piławie Górnej dokonała Burmistrz Zuzanna Bielawska.  Przed konkursem obyły się warsztaty taneczne dla dzieci i młodzieży, które poprowadzili Bboy GreogryMatyz z BWA Breakers.

Wyśmienita pogoda przyciągnęła na imprezę dużą widownię, ale również tancerzy z różnych stron Dolnego Śląska oraz z Czech (Real Kings Crew). W kategorii do 14 lat 1vs1 kids battle rywalizowało 37 tancerzy z: Piławy Górnej, Bielawy, Nowej Rudy i czeskiego Hradca Kralove. Po wielu dobrych pojedynkach najlepszy okazało się 8-letni Przemo z BWA Breakers, który w finale pokonał Miłego. Trzecie miejsce zajął Krzyżu.

Równie duże emocje wzbudziły pojedynki w kategorii breaking pro (+14 lat), w której zmierzyło się 12 par, w tym przedstawiciele BWA Breakers, Freaky HustlazZz Gang (Nowa Ruda), Real Kings Crew (Hradec Kralove) oraz tancerze z Bolesławca. Tu najlepszy okazał się  Bboy Gregory, drugie miejsce zajęli Vieri i Sarna Freaky HustlazZz Gang, a trzecie Lisu i Kolku z tej samej ekipy.

Zawody sędziowali Klassik (Nachod – Czechy), Gruszka (Szczecin) oraz Matyz (BWA Beakers). O oprawę muzyczną zadbał Dj Gonzo, a dla zebranej publiczności wystąpił Re-Wers. Imprezę, dzięki środkom Gminy Piława Górna, zorganizował Miejski Ośrodek Kultury i Biblioteka w Piławie Górnej oraz BWA Breakers.

Źródło: UM Piława Górna