II Sowiogórskie Rodeo w Jodłowniku [ZOBACZ WIDEO]

środa, 29.5.2024 06:00 2673 0

26 maja w Jodłowniku wspaniałe pokazy jazdy konnej w stylu western przyciągnęły wielu mieszkańców powiatu dzierżoniowskiego.

Po raz drugi, na kilka godzin, teren przy boisku sportowym w Jodłowniku zamienił się w wielką arenę rodeo. Rodzinny piknik w stylu western z emocjonującymi pokazami sztuki jeździeckiej był unikatowym sposobem na spędzenie niedzielnego popołudnia. Wydarzenie otworzył wójt Gminy Dzierżoniów Marcin Pięt, który podziękował wszystkim za przybycie, szczególnie kowbojom, którzy przyjechali aby zaprezentować swoje umiejętności. Następnie życząc powodzenia wręczył wszystkim pamiątkowe flot czyli jeździeckie kotyliony. Podczas imprezy powiat dzierżoniowski reprezentował wicestarosta Andrzej Bolisęga.

Centralnym punktem wydarzenia były pokazy profesjonalnych jeźdźców, którzy zaprezentowali swoje umiejętności w czterech konkurencjach w stylu western. Widzowie mogli podziwiać:
Barrel Racing – dynamiczny wyścig wokół trzech beczek, gdzie liczyła się precyzja i szybkość.
Pole Bending – wymagający technicznie wyścig wokół sześciu tyczek, który sprawdzał zręczność koni i jeźdźców.
Hats – wyścig o kapelusz, który dostarczył wielu emocji i zabawy.
Fun Trail – konkurencję zręcznościową, w której uczestnicy musieli pokonać tor przeszkód, wykazując się zarówno sprytem, jak i umiejętnościami jeździeckimi.

Oprócz widowiskowych przejazdów, organizatorzy zadbali o atrakcje dla każdego. Wielką popularnością cieszył się mechaniczny byk rodeo, na którym każdy mógł spróbować swoich sił. Zarówno dorośli, jak i dzieci mieli przy tym mnóstwo radości. Najmłodsi uczestnicy wydarzenia mogli skorzystać z przejażdżek na kucyku, co sprawiło im wiele radości i było doskonałą okazją do pierwszego kontaktu z jeździectwem.

Nie zabrakło również pysznego jedzenia. Sołectwo Jodłowik przygotowało wyborne potrawy, które zadowoliły podniebienia wszystkich gości. Aromatyczne dania i domowe specjały cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Jednym z najzabawniejszych momentów dnia było przeciąganie liny, w którym po jednej stronie stanęli zawodnicy, a po drugiej publiczność. Wszyscy bawili się świetnie, a atmosfera country dodatkowo podkreślała niepowtarzalny klimat imprezy.

Na zakończenie Sowiogórskiego Rodeo odbyła się uroczystość wręczenia nagród dla trzech najlepszych jeźdźców w każdej z konkurencji. Zwycięzcy otrzymali nagrody, a ich triumfy były gorąco oklaskiwane przez publiczność. Po raz kolejny Sowiogórskie Rodeo okazało się wielkim sukcesem, przyciągając licznych mieszkańców powiatu dzierżoniowskiego oraz miłośników westernu.

Organizatorami Sowiogórskiego Rodeo był Powiat Dzierżoniowski oraz Gmina Dzierżoniów.

Nagrody dla trzech najlepszych jeźdźców w każdej konkurencji ufundował Sklep Jeździecki Sudecki Mustang. 

 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Nowy wątek