Dwa brązowe medale Mistrzostw Polski dla zapaśniczek

środa, 3.5.2017 17:37 1120 0

W dniach 30.04 – 02.05.2017 w Drzonkowie w ramach XXIII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Zapasach kobiet odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorek Młodszych w Zapasach.

Powiat Dzierżoniowski reprezentowały: Olimpia Łosyk, Roksana Łosyk, Sandra Moskal, Sylwia Moskal – UKS IRON BULLS Bielawa, Sylwia Martyka – MULKS JUNIOR Dzierżoniów oraz Natalia Kołosz ULKS SOWA Pieszyce.

Najlepiej w Mistrzostwach zaprezentowały się Olimpia Łosyk 49kg oraz Sylwia Martyka 56kg, które wywalczyły brązowe medale. Niestety w walce o brązowy medal uległa Roksana Łosyk, która ostatecznie uplasowała się na V miejscu w kat. 60kg. VIII lokatę w zawodach wywalczyła Sylwia Moskal kat. 46kg, XII miejsce w kat. 49kg Sandra Moskal oraz XV miejsce Natalia Kołosz 65kg. W klasyfikacji drużynowej klub UKS IRON BULLS Bielawa uplasował się 8 miejsce w kraju w gronie 52 zespołów.

Jesteśmy zadowoleni z uzyskanych wyników w tej części sezonu, gdzie po raz kolejny zdobywamy medale Mistrzostw Polski. Wkrótce czekają nas występy międzynarodowe, które mogą dać zawodniczkom przepustkę do najważniejszych startów Mistrzostw Europy bądź Świata – mówi Norbert Warchoł.

Wielkie podziękowanie dla firmy DRG AGRGO GROUP z Tuszyna, która wspiera zawodniczki w karierach sportowych.