IX Memoriał Oskara Plinty za nami

czwartek, 31.8.2023 16:43 941 0

W dniu 30.08.2023 odbył się IX Memoriał Oskara Plinty, której organizatorem był UKS Lechia Dzierżoniów i OSiR Dzierżoniów.

W turnieju wzięło udział 10 drużyn, po 15 zawodników w każdej. Były to m.in. UKS Lechia Dzierżóniów, Chojnik Jelenia Góra, Bielawianka Bielawa, AP Dzierżoniów, Piast Nowa Ruda, Nysa Kłodzko, Górnik Wałbrzych, Chrobry Głogów, Orlik Łagiewniki.

Zwycięzcą turnieju została drużyna Chrobry Głogów.

W tym roku, przy okazji Memoriału, uczczone zostało drugie ważne wydarzenie. Nasz najnowszy obiekt – Hala Pneumatyczna potocznie nazywana Balonem – już oficjalnie nosi imię Oskara Plinty.

Zawody zostały otwarte przemową Burmistrza Dzierżoniowa Dariusza Kucharskiego. Dokonał on również symbolicznego odsłonięcia tablicy pamiątkowej przy balonie.