Mariusz Konieczny Mistrzem Polski Kadetów w Sumo

poniedziałek, 30.5.2022 08:30 1407 0

W dniach 28-29.05.2022 w Kwidzyniu odbyły Mistrzostwa Polski Kadetów i Kadetek w Sumo. W rywalizacji udział brało 220 zawodników z 40 klubów z Polski.

MULKS JUNIOR Dzierżoniów w zawodach reprezentowali Mariusz Konieczny oraz Wiktoria Szeliga.

W Mistrzostwach świetnie spisał się Mariusz Konieczny, który zdobył dwa medale – złoty oraz srebrny. Mariusz w kategorii OPEN bez podziału na wagi był bezkonkurencyjny w stawce 50 zawodników. Zwyciężył w 6 pojedynkach i to na jego szyji zawisł złoty medal oraz tytuł Mistrza Polski. W swojej kat. Wagowej +95kg udało mu się dotrzeć do finału, gdzie uległ zawodnikowi z Wrocławia i zdobył srebrny medal. W kat. 55Kg rywalizowała Wiktoria Szeliga, która uplasowała się na XII pozycji.

Cieszymy się ze świetnego występu naszych podopiecznych. Tego dnia nie było praktycznie mocnych na Mariusza. Swoją postawą pokazał, że warto ciężko trenować i cieszyć się z sukcesów. Wierzymy, ze dzięki dobrej postawie Mariusz będzie miał okazję uczestniczyć w Mistrzostwach Europy – mówi Stanisław Warchoł.

Wyjazd współfinansowany ze środków Powiatu Dzierżoniowskiego oraz UM w Dzierżoniowie.

Podziękowania dla sponsorów – Fundacja Ziemi Dzierżoniowskiej, Domino Polska oraz Festa Sport.