Mateusz Smagieł ze srebrnym medalem Pucharu Polski

niedziela, 6.3.2022 18:25 628 0

W dniach 4-6.03.2022 w Chęcinach odbył się Puchar Polski w zapasach w stylu wolnym.

W zawodach udział brało 232 zawodników z 68 klubów z Polski.

UKS IRON BULLS Bielawa w zmaganiach reprezentowali – Tymoteusz Wondraszek 45kg, Dawid Czołowski 55kg oraz Mateusz Smagieł 92kg.

Najlepiej zaprezentował się Mateusz Smagieł, który po wygraniu 3 walk dotarł do wielkiego finału. W nim musiał uznać wyższość zawodnika z Brzegu Dolnego i tym samym zdobył srebrny medal. W walce o brązowy medal Tymoteusz Wondraszek uległ zawodnikowi z Namysłowa i tym samym zdobył V miejsce. W walkach eliminacyjnych odpadł Dawid Czołowski.

- Jestem bardzo zadowolony z chłopców bo pokazali, że mogą rywalizować z innymi na wysokim poziomie. Udział w obozach kadry narodowej, obozy klubowe, starty kontrolne zarówno mniejsze jak i większe pokazują, że chłopcy się rozwijają – mówi Stanisław Warchoł.

Podziękowania dla sponsorów – Rem-sen materace, Auto Land Bielawa, Festa Sport Dzierżoniów.

Wyjazd współfinansowany ze środków UM w Bielawie.