Medale sumitów w mistrzostwach Polski juniorów i młodzieżowców

poniedziałek, 18.3.2024 07:30 392 1

W dniach 16-17.03.2024 r. w Siedlcach odbyły się mistrzostwa Polski juniorów oraz młodzieżowców w sumo. W zmaganiach udział brało 100 zawodników z 24 klubów.

Powiat Dzierżoniowski reprezentowali – Nikola Kucyk 50kg, Weronika Kurbiel 50kg, Patrycja Smaczyńska 55kg, Milena Sawka 55kg, Weronika Smaczyńska 75kg, Karol Kurbiel 65kg, Igor Bachusz 77kg, Maciej Wilk 85kg.

Najlepiej w grupie juniorek zaprezentowały się Milena Sawka oraz Weronika Smaczynska, które zdobyły brązowe medale. Weronika Kurbiel oraz Patrycja Smaczyńska przegrały walki o brązowe medale i zajeły V miejsca Panowie odpadli w walkach eliminacyjnych.

W zmaganiach drużynowych juniorki w składzie Smaczyńska Weronika, Sawka Milena oraz Weronika Kurbiel zdobyły złoty medal. Panowie w Składzie Maciej Wilk, Igor Bachusz oraz Karol Kurbiel zdobyli brązowy medal.

W Młodzieżowych Mistrzostwach Polski panie zdobyły trzy brązowe medale Nikola Kucyk 50kg, Milena Sawka 55kg oraz Weronika Smaczyńska 80kg. V lokaty przypadły dla Weroniki Kurbiel oraz Patrycji Smaczyńskiej 55kg.

- To był udany występ naszych zawodniczek, które rywalizują o udział w Mistrzostawch Europy w Grecji. W klasyfikacji klubowej pań zdobyliśmy II miejsce a w klasyfikacji klubowej w grupie młodzieżowej I miejsce – mówi Stanisław Warchoł.