wtorek, 19 stycznia 2021

Henryka, Mariusza

MKS 9: Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców

środa, 23.12.2020 10:09 , komentarze: 5 , odsłony: 849

W dniach 16-20.12.2020 roku w olsztyńskiej Aquasferze odbyły się Zimowe Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców na 25m basenie. W zawodach uczestniczyło 356 zawodników z 77 klubów. Nasz klub reprezentowali Paweł Juraszek, Dominik Pietrewicz i Miłosz Sztachelek - podopieczni trenera Andrzeja Wojtala. Zawody te zostały wytypowane przez Polski Związek Pływacki do uzyskiwania kwalifikacji na mistrzostwa Europy w 2021 roku.

Paweł Juraszek zdobył złoty medal na dystansie 50m stylem dowolnym z czasem 20,82. Na dystansie 100m stylem dowolnym (47,62) zajął 7. miejsce, a rywalizację na dystansach 50m (27,47) i 100m (1:00,07) stylem klasycznym zakończył kolejno na 7. i 6. miejscu - uzyskane czasy są jego nowymi rekordami życiowymi. Rywalizację na dystansie 100m stylem zmiennym (55,43) zakończył na eliminacjach, rezygnując ze startu w wyścigu finałowym.

Paweł na dystansie 50m stylem dowolnym wypełnił minimum kwalifikujące do udziału w Mistrzostwach Europy w 2021 roku w Budapeszcie.

Dominik Pietrewicz, w kategorii open, rywalizację na dystansie 50m (26,55) i 100m (58,43) stylem dowolnym oraz 50m stylem grzbietowym (31,27) i 50m stylem klasycznym (35,51) zakończył na eliminacjach, jednocześnie poprawiając swoje rekordy życiowe.

Miłosz Sztachelek, w kategorii open, rywalizację na dystansach 50m (27,67) i 100m (1:01,87) stylem dowolnym, 50m stylem grzbietowym (32,58), 50m stylem klasycznym (38,94) oraz 50m stylem motylkowym (30,86) zakończył na eliminacjach poprawiając swoje rekordy życiowe.

Udział zawodników Klubu w zawodach Zimowe Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców w Olsztynie został współfinansowany ze środków Gminy Miejskiej Dzierżoniów.