MKS 9: pływacy w Świebodzicach

poniedziałek, 4.4.2016 08:15 143802 12

W dniu 02.04.2016 roku odbyły się VIII Ogólnopolskie Zawody Pływackie w Sprincie o Puchar Klubu Kibica w Świebodzicach na 25m basenie. W zawodach udział wzięło prawie 400 zawodników z 32 klubów. Nasz Klub reprezentowało 22 zawodników, podopiecznych trenera Andrzeja Wojtala.

Kategoria wiekowa 16 lat i starsi:

Paweł Juraszek zdobył dwa złote medale na dystansach 50m (22,33) i 100m stylem dowolnym (49,49). Czas uzyskany na dystansie 100m stylem dowolnym stanowi nowy rekord zawodów – poprzedni utrzymywał się przez siedem lat.

Kacper Dereń zdobył dwa złote medale na dystansach 50m (25,43) i 100m (55,98) stylem motylkowym oraz srebrny medal na dystansie 100m stylem dowolnym (51,75).

Daniel Wiewiórka zdobył dwa złote medale na dystansach 50m stylem grzbietowym (27,65) i 100m stylem zmiennym (59,97) oraz srebrny medal na dystansie 100m stylem grzbietowym (59,16).

Kacper Krasiński zdobył dwa złote medale na dystansach 50m (31,39) i 100m (1:08,10) stylem klasycznym.

Jakub Bielski zdobył złoty medal na dystansie 100m stylem grzbietowym (58,90) oraz srebrny medal na dystansie 50m stylem motylkowym (26,36) a na 100m stylem dowolnym (54,10) uplasował się na 4 miejscu.

Krystian Dobrzański zdobył srebrny medal na dystansie 50m stylem grzbietowym (29,83).

Łukasz Bykowski zdobył dwa brązowe medale na dystansach 50m (27,12) i 100m (1:02,39) stylem motylkowym.

Filip Michalkiewicz zdobył brązowy medal na dystansie 50m stylem dowolnym (24,99).

Zuzanna Matuszczyk zajęła 5. miejsce na dystansie 50m stylem klasycznym (40,96).

Kategoria wiekowa 15 lat:

Karolina Jurczyk zdobyła trzy złote medale na dystansach 50m (26,27) i 100m (57,64) stylem dowolnym oraz 50m stylem motylkowym (28,23)

Krystian Bełtowski zdobył brązowy medal na dystansie 50m stylem dowolnym (26,52) a na dystansie 50m stylem motylkowym (29,25) zajął 5. miejsce.

Jakub Kopera zajął 4. miejsce na dystansie 50m stylem klasycznym (36,86).

Kategoria wiekowa 12 lat:

Liliana Wierzbicka na dystansie 50m stylem dowolnym (32,31) zajęła 5. miejsce.

Sztafety w kategorii wiekowej 15 lat i starsi, w składzie Paweł Juraszek, Kacper Dereń, Daniel Wiewiórka i Jakub Bielski zdobyła złoty medal na dystansie 50m stylem dowolnym (1:35,21) a w składzie Krystian Dobrzański, Hubert Podwiński, Łukasz Bykowski i Filip Michalkiewicz zdobyła brązowy medal na dystansie 50m stylem dowolnym (1:42,63).

Paweł Juraszek i Karolina Jurczyk zdobyli Super Puchar Klubu Kibica w kategorii open na dystansie 100m stylem dowolnym.

Izabela Bator, Hubert Czyszczoń, Aleksandra Dudzińska, Olaf Matuszczyk, Jakub Michalkiewicz, Magdalena Ramilowska, Miłosz Sztachelek i Hanna Nawrot osiągnęli dobre wyniki poprawiając swoje rekordy życiowe.

Zawodnicy naszego klubu zajęli piąte miejsce w klasyfikacji medalowej.

Uczestnictwo zawodników Klubu w VIII Ogólnopolskich Zawodach Pływackich w Sprincie o Puchar Klubu Kibica w Świebodzicach zostało współfinansowane przez Gminę Miejską Dzierżoniów.