Muflon Bielawa na halowym mityngu lekkoatletycznym w Wałbrzychu

czwartek, 21.1.2016 07:48 2226 0

16 stycznia w Wałbrzychu odbył się pierwszy w tym roku halowy mityng lekkoatletyczny. Była to doskonała okazja również dla lekkoatletów z bielawskiego klubu Muflon, aby sprawdzić swoją formę w warunkach stresu startowego i rywalizacji. Z pośród 20 startujących „muflonistów” najlepiej zaprezentowali się skoczkowie w dal. W kategorii młodzików 1 miejsce zajął Krzysiek Galant 5,25 m, 2 miejsce Paprota Jakub 5,22 oraz 3 miejsce Hendzel Jakub 4,99 (jest rok młodszy w tej kategorii). W biegu na 60 m ppł, Kasandra Gawra awansowała do finału, gdzie zajęła 6 miejsce open, a 2 w kategorii juniorki młodszej. Udany start zaliczyły również dziewczyny w pchnięciu kulą. Juniorka młodsza Roksana Łosyk, która udanie łączy lekką atletykę z zapasami, zajęła 4 miejsce z wynikiem 9,72 m (1,14 m więcej od „życiówki” na stadionie). W kategorii młodziczek Nikola Pichniarczyk zajęła 3 miejsce z wynikiem 7,76 m, a Nikola Bielak 5 z wynikiem 7,70 m. Dobry start zaliczyli również: Kinga Tomalik (siostra Damiana Tomalika - medalisty mistrzostw Polski w wielobojach i skoku o tyczce, byłego zawodnika ULKS Muflon) w skoku w dal 4 miejsce 4,22 m; Brajan Strózik 4-ty w pchnięciu kulą 11,36 m; Raczyński Krystian 4 w skoku wzwyż - 160 cm; Mateusz Kubara 5 w biegu na 60 m - 8,03 sek. Warto podkreślić, że wszyscy startujący są uczniami Gimnazjum nr 1 w Bielawie. Dzięki temu przygotowanie do zawodów, odbywa się również na lekcjach wychowania fizycznego, a nie tylko na popołudniowych treningach. Umożliwia to realizację wielu innych zainteresowań sportowych (tak jak Roksana Łosyk - zapaśniczka Iron Bulls), a także pozasportowych. Aż 9 zawodników jest uczniami pierwszej klasy o profilu sportowym, co również bardzo dobrze świadczy o umiejętności wyszukiwania i wspierania talentów sportowych przez szkołę i klub.

Start w zawodach oraz działalność klubu wspomagają sponsorzy: Bank Spółdzielczy w Dzierżoniowie, Boxmet Medical, ZPM Jerzy Gawrycki, Przewozy „Mariusz” Usługi Transportowe.

Pełne wyniki: kliknij TUTAJ