Muflon Bielawa na Mistrzostwach Strefy Wałbrzyskiej

piątek, 20.5.2016 08:37 1608 0

Miesiąc maj jest bardzo pracowity dla bielawskich lekkoatletów z klubu Muflon Bielawa. 17 maja reprezentowali swoją szkołę, Gimnazjum nr 1 w Bielawie, na Mistrzostwach Strefy Wałbrzyskiej w Świdnicy.Na zawodach zdobyli medale w 4 konkurencjach. Złoty medal zdobyła sztafeta dziewcząt 4 x 100, wygrywając zdecydowanie z pozostałymi szkołami, w tym sportowym gimnazjum nr 11 z Wałbrzycha.

Sztafeta startowała w składzie: Żmudzka, Tomalik K., Gawra, Tomalik N. Srebrne medale z mistrzostw przywieźli: Jakub Paprota za skok w dal na odległość 5,23 m oraz Bartłomiej Mazur za bieg na 2000 m z czasem 6:43,38. Rewelacyjnie zaprezentowała się Wiktoria Żmudzka w jak zwykle najmocniej obsadzonej konkurencji, biegu na 100 m zdobyła brązowy medal, minimalnie przegrywając w biegu finałowym. Czołowe miejsca i awans do finału wojewódzkiego wywalczyli również: Rozalia Stanek na 600 m - 5 miejsce, Kasandra Gawra na 100 m - 6 miejsce, Nikola Tomalik na 100 m - 7 miejsce. Udany start zaliczył również Jakub Hendzel, który zadebiutował w rzucie oszczepem. W rywalizacji ze starszymi od siebie przeciwnikami, rzucił oszczepem na odległość 28,40 m i zajął 10 miejsce. Sztafeta szwedzka chłopców pechowo (zgubiona pałeczka) i minimalnie (17 sek.) przegrała miejsce na podium, zajmując 4 miejsce. 2 czerwca na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu odbędą się finałowe zawody, w których wśród najlepszych lekkoatletów województwa wystąpią również reprezentanci Bielawy z Gimnazjum nr 1.

Bielawscy lekkoatleci wystąpili w strojach sfinansowanych przez sponsorów klubu Muflon: Bank Spółdzielczy w Dzierżoniowie, Boxmet Medical, ZPM Jerzy Gawrycki.