komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
ZKM
WALUTY
FORUM

niedziela, 20 października 2019

Ireny, Kleopatry

Najnowocześniejsza szkoła w powiecie kłodzkim - już otwarta!

sobota, 29.6.2019 08:33 , odsłony: 1203
kategorie artykułu:

Wieloletnie starania i 85% dofinansowania z  Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014–2020, Działanie nr 7.2 „Inwestycje w edukację ponadgimnazjalną, w tym zawodową" umożliwiły wybudowanie w Kłodzku szkoły, którą można zaliczyć do najnowocześniejszych szkół w Polsce. 

Fundacja „HEALTH & EDUCATION” Centrum Kształcenia Zawodowego zrealizowała projekt pod nazwą „Budowa Budynku Medycznego Centrum Kształcenia Zawodowego w Kłodzku-etap I”,  w ramach którego udało się stworzyć nowoczesne laboratoria i pracownie służące praktycznej nauce zawodu. Podstawowym celem realizacji przedmiotowego projektu było zapewnienie naszym słuchaczom/studentom nowoczesnych  warunków kształcenia i właściwe przygotowanie do pracy w zawodach medycznych. 

Osiągniecie celu zapewniło powstanie niezbędnej bazy edukacyjnej do zaspokojenia potrzeb wynikających z wymogów współczesnej dydaktyki, jak i oczekiwań przed nią stawianych. Stworzenie w wybudowanym obiekcie infrastruktury zbliżonej do rzeczywistego środowiska pracy umożliwia powstanie warunków kształcenia odpowiadających potrzebom rynku, co w połączeniu z dostosowaniem oferty edukacyjnej do potrzeb rynku pracy, doprowadzi do wykształcenia wysokiej klasy specjalistów poszukiwanych na rynku pracy. 

Stworzono m.in.: pracownię komunikacji w języku obcym, nowoczesną pracownię komputerową, pracownię anatomiczną, pracownię dekontaminacji medycznej, pracownię technika masażysty dostosowaną do potrzeb osób niewidomych oraz pracownię opiekuna medycznego. Szkoła może zagwarantować specjalistyczne praktyczne przygotowanie do pracy – tak bardzo cenione przez pracodawców. Jesteśmy Ośrodkiem Egzaminacyjnym upoważnionym przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną do przeprowadzania państwowych egzaminów potwierdzających kwalifikacje zawodowe. Absolwenci po zdaniu egzaminu państwowego otrzymują dyplom potwierdzający kwalifikacje zawodowe i certyfikat honorowany przez pracodawców w krajach Unii Europejskiej.

- Od wielu lat jesteśmy zaliczani do szkół o największej zdawalności egzaminów zawodowych – mówi dr Magdalena Krawiec, Prezes Fundacji Health& Education Centrum Kształcenia Zawodowego w Kłodzku. - Wsparcie, które otrzymaliśmy ze środków UE, profesjonalni wykładowcy oraz doskonale rozwijająca się współpraca z lokalnymi placówkami służby zdrowia zapewniającymi praktyki zawodowe naszym uczniom, postawiły przed nami nowe wyzwania edukacyjne, których efektem będzie profesjonalne przygotowanie do wykonywania zawodów medycznych – tak bardzo poszukiwanych na rynku pracy.  Zdajemy sobie sprawę z tego jak wielka jest nasza odpowiedzialność za kształcenie przygotowujące do pracy w zawodach medycznych, w które wpisana jest odpowiedzialność i pomoc drugiemu człowiekowi, dlatego pozyskujemy środki z Funduszy UE, gwarantujemy wysokie stypendia i z pełną świadomością możemy zapewnić, że Centrum Kształcenia Zawodowego to dobra szkoła – a dobra szkoła, to pewna praca.

Nasze wyróżniki:

- jesteśmy wiarygodną szkołą, która gwarantuje wysoką jakość oferowanych usług,

- jesteśmy szkołą u uprawnieniach szkoły publicznej,

- nasz wzór świadectwa o ukończeniu szkoły wydawany jest zgodnie z wymogami MEN,

- oferujemy najwyższe stypendia w regionie,

- kształcimy kadry medyczne na wysokim poziomie,

- szkoła posiada wyróżniającą kadrę składającą się z: profesorów nauk medycznych, doktorów, lekarzy, ratowników medycznych, pielęgniarek posiadających wieloletnie doświadczenie zarówno w pracy zawodowej jak i pracy  o charakterze dydaktycznym,

- dysponujemy bazą noclegową,

- szkoła dysponuje symulowanymi salami z najnowocześniejszym sprzętem medycznym, co stwarza możliwość kształcenia na najwyższym poziomie,

- posiadamy najnowocześniejszy budynek dydaktyczny na Dolnym Śląsku z nieograniczonym prawem do przestrzeni z widokiem na najwyższy szczyt Parku Narodowego Gór Stołowych.                             

- Zachęcamy do skorzystania z oferty, warto zobaczyć jak pięknie wygląda nasza szkoła i wybrać jeden z dwunastu proponowanych w tym roku kierunków kształcenia. Do zobaczenia u nas w szkole – zaprasza dr Magdalena Krawiec.

WIĘCEJ NA STRONIE www.medyk.szkola.pl

 
piątek, 18.10.2019 08:30
3
czwartek, 17.10.2019 10:30
sobota, 12.10.2019 11:38
27
poniedziałek, 14.10.2019 13:17
środa, 9.10.2019 10:41
wtorek, 8.10.2019 16:42
6
poniedziałek, 7.10.2019 08:56
7
czwartek, 3.10.2019 11:15
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Radiotaxi BIS
Radiotaxi BIS
Autorejestrowanie
Autorejestrowanie
Mati Autogaz
Mati Autogaz
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
www.kasprowiczauto.pl
www.kasprowiczauto.pl
Katrin salon kosmetyczny
Katrin salon kosmetyczny
Sklepy Wielobranżowe BEJ
Sklepy Wielobranżowe BEJ
Restauracja Gaspar
Restauracja Gaspar
Sprzęt rehabilitacyjny
Sprzęt rehabilitacyjny
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Tomograf3D
Tomograf3D
Restauracja Teatralna
Restauracja Teatralna
CENTRUM MEBLOWE
CENTRUM MEBLOWE
HOTEL MIODOWY
HOTEL MIODOWY
Studio Językowe Status
Studio Językowe Status
Restauracja RETRO
Restauracja RETRO
Impress kurs tańca
Impress kurs tańca
Autocentrum JOL-LAK
Autocentrum JOL-LAK