Nasi zawodnicy na Mistrzostwach Polski Młodziczek i Młodzików w Sumo

poniedziałek, 12.9.2016 11:46 1528 0

W dniach 9-10 września 2016 roku odbyły się w Lublinie Mistrzostwa Polski Młodziczek i Młodzików w Sumo. W zawodach tych Powiat Dzierżoniowski reprezentowały Nikola Wasilewska, Olimpia Łosyk, Alicja Zdolska, Natal Zajac, Gabrela Gawłowska oraz Szymon Werner i Filip Bednarek.

Ponad 236 uczestników rywalizowało na macie DOHYO o medale w każdej kategorii wagowej.  Najlepiej walczyła Olimpia Łosyk (do 55kg), która wygrała pięć walk i została Mistrzynią Polski. Srebro wywalczyli Nikola Wasilewska (36kg) oraz Filip Bednarek (+75kg). Brązowy medal wywalczyła Natalia Zając (60 kg). Alicja Zdolska (55kg) uplasowała się na VII miejscu, Gabrysia Gawłowska(60kg) na VII miejscu a Szymon Werner (+75kg) w drugiej dziesiątce. Wszyscy biorący udział w Mistrzostwach Polski  startowali w tradycyjnym stroju startowym o nazwie mawashi. Dziewczęta drużynowo wywalczyły trzecie miejsce.

Jako szkoleniowcy jesteśmy zadowoleni ze startu w tych zawodach ze swoich wychowanków, którzy pokazali chęć walki i zwycięstwa.  Uczniowskie  kluby nastawiły się na szkolenie ambitnych dzieci i młodzieży. Praca z młodzieżą w tych kategoriach wiekowych spowoduje, że w następnych latach młodzi fighterzy będą walczyć o medale w mistrzostwach polskich kadetów i juniorów.