komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
ZKM
WALUTY
FORUM

wtorek, 22 września 2020

Tomasza, Maurycego

Odbierz świadectwo maturalne i aplikuj o stypendium!

piątek, 7.8.2020 12:56 , komentarze: 0 , odsłony: 275
kategorie artykułu:

Fundacja Edukacji Międzynarodowej (FEM) serdecznie zaprasza tegorocznych maturzystów do ubiegania się o Stypendia Pomostowe na I rok studiów. Nabór wniosków o rekomendację do udziału w konkursie stypendialnym rusza w najbliższy wtorek 12 sierpnia 2020.

W dniu, w którym abiturienci odbiorą swoje świadectwa maturalne, mogą od razu złożyć wniosek o rekomendację do uzyskania stypendium na początek studiów.  

FEM, jako dolnośląski partner Fundacji Edukacyjnej Przedsiębiorczości (FEP) z Łodzi, wspiera młodzież z małych miejscowości Dolnego Śląska w zaaklimatyzowaniu się na pierwszym roku studiów. Dzięki rekomendacji FEM maturzyści mogą wystąpić z wnioskiem o Stypendia Pomostowe do FEP. FEM jest jedyną dolnośląską organizacją wystawiającą takie rekomendacje w tym roku.

Warunkiem otrzymania stypendium jest złożenie wniosku o rekomendację (z wymaganymi załącznikami) do FEM do 28 sierpnia 2020, a po potwierdzeniu jej uzyskania - przewidywane ogłoszenie wyników to 4 września 2020 – złożenie wniosku on-line do ogólnopolskiego organizatora FEP do 14 września 2020.

Oceniane będą wyniki matury oraz brana będzie pod uwagę będzie sytuacja materialna kandydata. Aplikować mogą jedynie tegoroczni abiturienci z dolnośląskich miejscowości liczących poniżej 20 tysięcy mieszkańców, przyjęci na dzienne studia wyższe na państwową uczelnię (za wyjątkiem uczelni służb mundurowych).

Informacje, regulamin oraz wniosek o rekomendację FEM można znaleźć na stronie: http://www.fem.org.pl/stypendia-pomostowe. Kandydaci, którzy uzyskają rekomendację FEM składają aplikację on-line u ogólnopolskiego organizatora FEP do 14 września 2020 na stronie: http://www.stypendia-pomostowe.pl/

Stypendium pomostowe na I rok studiów wynosi 5000 zł i jest wypłacane w 10 miesięcznych ratach po 500 zł.). FEM finansuje 25% wartości każdego stypendium, dzięki dotacji ze środków Samorządu Województwa Dolnośląskiego w ramach programu "zDolny Śląsk". 75% stypendiów pomostowych finansowane jest przez ogólnopolskiego organizatora FEP ze środków od jej sponsorów, w tym: Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, Narodowego Banku Polskiego, Fundacji PZU, Fundacji BRE Banku, Fundacji BGK im. Jana Kantego Steczkowskiego i Fundacji Wspomagania Wsi.

Informacje o konkursie dostępne są również na Facebooku FEM:
https://www.facebook.com/fundacja.edukacji.miedzynarodowej/

 

Wasze komentarze

wczoraj, 15 godz temu
poniedziałek, 21.9.2020 09:40
piątek, 18.9.2020 15:30
piątek, 18.9.2020 15:25
piątek, 18.9.2020 15:20
piątek, 18.9.2020 15:08
4
piątek, 18.9.2020 12:38
1
Radiotaxi BIS
Radiotaxi BIS
Sprzęt rehabilitacyjny
Sprzęt rehabilitacyjny
Sklepy Wielobranżowe BEJ
Sklepy Wielobranżowe BEJ
Restauracja Gaspar
Restauracja Gaspar
PRZEGLĄDY REJESTRACYJNE
PRZEGLĄDY REJESTRACYJNE
Impress kurs tańca
Impress kurs tańca
Restauracja Teatralna
Restauracja Teatralna
Studio Językowe Status
Studio Językowe Status
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Katrin salon kosmetyczny
Katrin salon kosmetyczny
Autocentrum JOL-LAK
Autocentrum JOL-LAK
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Autorejestrowanie
Autorejestrowanie
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
HOTEL MIODOWY
HOTEL MIODOWY