OFM Bielawa Snakes Liderem Grupy

poniedziałek, 4.9.2017 12:26 2233 3

II Turniej PLFA8 grupy południowej

Po turnieju można już odetchnąć i powiedzieć, że wszystko poszło tak, jak to sobie zaplanowaliśmy. Mimo strachu o pogodę, okazało się że w sobotę od rana nie padało, dzięki czemu rozegraliśmy turniej przy bardzo fajnej pogodzie. Publiczność, która zjawiła się na naszych meczach, była bardzo zadowolona i zarazem zdziwiona z tego, jak całość turnieju została przez nas przygotowana. Usłyszeliśmy wiele ciepłych słów nie tylko od naszych kibiców, ale i kibiców innych drużyn, którzy to mogli dobrze zjeść w wystawionych punktach gastronomicznyc,h a ich pociechy były zafascynowane zabawą na zamku dmuchanym, z którego korzystać mogły nieodpłatnie. Podczas całego turnieju rozdaliśmy również ponad 40 nagród dla publiczności, których łączna kwota przekraczała ponad 1000 zł.

Mecz OFM Bielawa Snakes – Wizzards Opole

Pierwszy mecz turnieju był to mecz, który miał wyłonić lidera naszej grupy, ponieważ mierzyliśmy się z drużyną, która była na drugim miejscu w tabeli po pokonaniu Miners Wałbrzych na ich terenie. Przygotowaliśmy się bardzo dobrze teoretycznie do naszego przeciwnika, lecz niestety stres spowodowany grą na swoim boisku oraz godziny przygotowań obiektu przez zawodników grających na boisku przełożyły się na naszą predyspozycję. Zagraliśmy dobrze, ale nie tak dobrze, jak byśmy tego chcieli. Wiele błędów, bardzo dużo straconych przez nie yardów, pokazały nam, że musimy jeszcze bardziej skupić się tylko na meczu. W pierwszej kwarcie udało się zdobyć jedno przyłożenie po długim podaniu Oskara Darmochwały do młodszego z braci Paluszków, Damiana. Warto tutaj dodać że w drużynie obecnie trenuje dwóch braci Arek i Damian Paluszek, oboje na pozycji wide receivera. Ich świetne akcje są ozdobą każdego z naszych meczów. Podwyższenie za 2 pkt po krótkiej akcji biegowej naszego biegacza Dimitriosa Stamulopulosa.

W pierwszej połowie nie udało się już zdobyć żadnych punktów. Po rozmowie w przerwie i uspokojeniu nerwów wyszliśmy na druga połowę zmotywowani do lepszej gry. Co szybko zamieniliśmy w kolejne przyłożenie, tym razem sam rozgrywający Oskar Darmochwała postanowił wbiec z piłką w pole punktowe. Nie udało się nam jednak podwyższyć za 2 punkty. W ostatniej kwarcie swoje przyłożenie dołożył Dimitrios Stamulopulos po akcji biegowej.

Na wielkie brawa zasługują na pewno nasi zawodnicy obrony, którzy po raz kolejny nie dali szans przeciwnikowi na zdobycie punktów. W formacji obrony musimy wspomnieć Bartosza Grajewskiego, który w trakcie meczu przejął aż dwukrotnie piłkę i popisał się wieloma mocnymi uderzeniami. Na pochwałę zasługuje również rookie Przemysław Krół, który nominalnie miał występować na pozycji biegacza, ale musiał przejść z tygodnia na tydzień na pozycję defensywnego liniowego zastępując tutaj naszego zawieszonego zawodnika. Przemek mimo swojego małego stażu wielokrotnie mocno powstrzymywał biegi naszego przeciwnika.

W formacji ataku mimo wielu błędów udało się zdobyć aż 20 punktów co cieszy. Teraz musimy przeanalizować błędy i je wyeliminować, jeżeli myślimy o dalszych zwycięstwach. Na pochwałę zasługuje postawa i predyspozycja naszego rozgrywającego Oskara Darmochwały, który świetnym przygotowaniem do sezonu pokazuje na boisku że jest prawdziwym generałem naszej drużyny. Dobre akcje podaniowe do również dobrze grających skrzydłowych – Arka i Damiana Paluszków i Michała Stasiaka były ozdobą całego meczu, a w połączeniu z siłowymi biegami Dimitriosa Stamulopulosa dały nam zwycięstwo.

I Kwarta
8-0 – TD po 35 yardowej akcji podaniowej od Oskara Darmochwały do Damiana Paluszka, podwyższenie za 2 punkty po akcji biegowej Dimitrios Stamulopulos

III Kwarta
14-0 – TD po 9 yardowej akcji biegowej – Oskar Darmochwała , podwyższenie za 2 pkt nieudane.

IV Kwarta
20-0 TD po 2 yardowej akcji biegowej  - Dimitrios Stamulopulos , podwyższenie za 2 pkt nieudane

Mecz OFM Bielawa Snakes – Racibórz Raptors

Drugi mecz dla obu ekip tego dnia był już można powiedzieć przypieczętowaniem pozycji lidera grupy. Na mecz wychodziliśmy mocno zmotywowani, aby udowodnić że remis w meczach towarzyskich z tamtego roku to przeszłość. Dobrze znaliśmy mocne strony Raptors i chcieliśmy od początku pokazać, że to my jesteśmy tego dnia lepsi.

Po kilku akcjach biegowych zbliżyliśmy się na 8 yardów od pola przyłożeń Raciborza. W kolejnym biegu rozgrywający Oskar Darmochwała zamienił go na TD, by następnie po podaniu do Arka Palusza ustawić wynik na 8-0. Dalsza część pierwszej połowy to świetna gra defensyw. Po przerwie wynik podwyższa Arkadiusz Paluszek, po podaniu Oskara Darmochwały. Od trzeciej kwarty, tak jak to mamy w zwyczaju dajemy grać zmiennikom, którzy pokazują że mocno depczą zawodnikom z pierwszego składu po piętach. Cieszymy się, że mamy tylu wartościowych zawodników, którzy bez problemu mogą zastępować swoich kolegów. W czwartej kwarcie wynik podwyższa Michał Stasiak po podaniu od Oskara Darmochwały, natomiast podwyższa po akcji biegowej sam Oskar Darmochwała.

Po raz kolejny nasza defensywa nie daje zdobyć ani jednego punktu przeciwnikom. Na pochwałę zasługują zawodnicy linii obrony oraz drugiej linii obrony. Wieloma mocnymi uderzeniami popisali się Adam Puch, Mateusz Matyja, Tomasz Mieczowski, Roman Krętuś, Bartłomiej Stamulopulos. Trzecia linia obrony również pokazała się z bardzo dobrej strony , bardzo dobrze kryjąc skrzydłowych drużyn przeciwnych – Tomasz Koziarski, Piotr Kołtun i Bartosz Grajewski.

W formacji ataku poraz kolejny brylował nasz rozgrywający Oskar Darmochwała, ale to również dzięki naszej świetnie grającej przez cały turniej linii ofensywnej, zawodnicy tej formacji Adam Grosicki, Piotr Krętuś i Karol Mokrzycki, dawali naszemu rozgrywającemu wystarczająco czasu, aby mógł precyzyjnie podawać piłkę górą, ale również popisywali się świetnymi blokami podczas akcji biegowych. Dzięki świetnym blokom linii ofensywnej mogliśmy widzieć bardzo dobre biegi Dimitriosa Stamulopulosa, Wojtka Szewczuka i pozostałych biegaczy naszej drużyny.

I Kwarta
8-0 – TD po 8 yardowej akcji biegowej rozgrywającego Oskara Darmochwały, podwyższenie po akcji podaniowej od Oskara Darmochwały do Arkadiusza Paluszka

III Kwarta
14-0 – TD po 6 yardowej akcji podaniowej od Oskara Darmochwały do Arkadiusza Paluszka, podwyższenie za 2 pkt nie udane

IV Kwarta
22-0- TD po 19 yardowej akcji podaniowej od Oskara Darmochwały do Michała Stasiaka, podwyższenie za 2 pkt po akcji biegowej Oskar Darmochwała

Teraz analiza popełnionych błędów i ich eliminacja, aby już za 2 tygodnie w Opolu wygrać mecz o pierwsze miejsce w grupie. A następnie przygotowanie do fazy play-off. To są w tym momencie nasze główne cele i na nich się skupiamy.

Dziękujemy wszystkim naszym partnerom i kibicom za pomoc w organizacji turnieju! Dzięki Wam możemy robić to co kochamy i przy okazji dzielić się tym z innymi a to jest najpiękniejsze!