Otwarte Mistrzostwa Dolnego Ślaska w Sumo w Pieszycach

wtorek, 4.10.2022 09:00 732 1

1 października 2022 roku w Pieszycach odbyły się Otwarte Mistrzostwa Dolnego Ślaska w Sumo. Mistrzostwa miały za zadanie popularyzować sumo na terenie Pieszyc oraz Powiatu Dzierżoniowskiego, promocje regionu i zdrowego stylu życia. W zawodach uczestniczyło około 70 zawodniczek i zawodników z 7 klubów.

Do sali Centrum Usług Społecznych w Pieszycach przyjechało 6 ekip: ULKS Modliszki Słomków Mokry, UKS 28 Włyn, ZKS Bielawianka Bielawa, JUNIOR Dzierżoniów oraz filia JUNIOR Ostroszowice, IRON BULLS Bielawa oraz SOWA Pieszyce. W trzech kategoriach wiekowych startowały dzieci urodzone (2011-12 i 2013-14) oraz w kategorii open młodziczki i młodzicy (rocznik 2008-2010). Najlepszymi z SOWY Pieszyce okazali się Marcelina Nieśmiałowska 25kg oraz Kacper Święch 28kg, którzy wywalczyli złote medale. Srebrne krążki zdobyli Małgorzata Nowotniak 35kg, Cezary Przeorek 28kg, Miłosz Lewandowski 35kg, Tomasz Kozieł 45kg, Michał Ostrowski 55kg, Jan Zajączkowski 70kg. Brązy wywalczyli : Oliwia Miedła 35kg, Zuzanna Niespiałowska 35kg, Maurycy Gołąb 35kg, Kuba Korzeniowski 50kg.

Najlepszymi z JUNIORA Dzierżoniów filia Ostroszowice okazali się: Milena Błażkiewicz 30kg, Wiktoria Wojtyło 45kg, Lena Błażkiewicz 60kg, Emila Wyka 65kg, Dawid Pasternak 45kg, Szymon Pasternak 50kg, którzy zdobyli złote medale. Brązowe krążki wywalczyli:

Magdalena Porebska 25kg, Nadia Paluch 30kg, Maria Stepień 40kg, Roksana Gołdyn 45kg, Kamil Pachołek 30kg, Patryk Knop 50kg,

Młodzi zapaśnicy z IRON BULLS Bielawa wywalczyli w sumie dwanaście medali w tym pięć złotych: Dawid Kacprowicz 35kg, Sebastian Kacprowicz 35kg, Konrad Smaczyński 70 kg, Nadia Kurcab 55kg, Lena Statkiewicz 60kg. Srebrne krążki zdobyli Julia Kosewska 45kg, Dominik Paczkowski 35kg, Michał Mirek 45kg. Brązowe medale zdobyli: Nikola Paczkowska 25kg, Błażej Wilk 30kg, Kacper Olbiński 45kg, Hubert Niedbalec 55kg,

Najlepszymi zawodniczkami z ZKS Bielawianka Bielawa okazały Julia Borczyk 35kg, Karolina Borczyk 40kg, Amelia Gołuch 60kg, które zdobył srebrne krążki. Brązowe medale wywalczyły : Lena Bagińska 30kg, Oliwia Dabrowska 60kg.

W klasyfikacji drużynowej wszystkich kategorii wiekowych MULKS JUNIOR Ostroszowice uplasował się na I miejscu, II miejsce ULKS Modliszki Słomków Mokry a III miejsce drużynowo ULKS SOWA Pieszyce. Poziom zmagań na macie dojo był zróżnicowany

Na zakończenie turnieju wręczono 70 medali i dyplomów zwycięzcom w poszczególnych kategoriach wagowych (medale złoty, srebrny i dwa brązowe) w ramach nagród. Uczestnikom turnieju zapewniono poczęstunek. W turnieju uczestniczyli również trenerzy z Polski, 5 sędziów i obsługa medyczna. Przy obsłudze turnieju byli zaangażowani członkowie Klubu.

Podziękowania należą się pani dyrektor Centrum Usług Społecznych Agnieszce Koźminskiej że możemy organizować zajęcia w obiekcie. Współorganizatorami imprezy byli: Burmistrz Pieszyc, ULKS SOWA Pieszyce

Zadanie było współfinansowane ze środków otrzymanych z Urzędu Miejskiego w Pieszycach oraz Powiatu Dzierżoniowskiego.

Wsparcie: Fundacja Ziemia Sudecka.