Piława Górna: Dobra passa. Oby jak najdłużej!

poniedziałek, 21.3.2022 15:55 881 0

Widowiskowym strzałem głową i bramką z dwudziestu metrów piławianie zainaugurowali pierwszą wiosenną kolejkę rozgrywek. Duża wygrana w meczu z drużyną S.T.E.P. Tąpadła-Wiry zapewniła 3 punkty i pierwszą pozycję w tabeli.

Seniorzy pod wodzą Tomasza Idziaka 13 marca rozpoczęli nowy sezon na boisku w Wirach. Na mecz jechali mocno zmotywowani. Trener już w pierwszych minutach posłał na plac boju nowych piłkarzy, którzy wiosną zasilili najstarszą drużynę Piławianki. W 8 minucie zespół wyszedł na prowadzenie po udanym „sam na sam z bramkarzem” Karola Bohajczuka.

Druga połowa rozpoczęła się od czerwonej kartki dla piłkarza gospodarzy. W 61 minucie Damian Kucharski ustalił wynik meczu na 2:0, pokonując bramkarza gospodarzy strzałem z dystansu 20 metrów.

Po rzucie rożnym wykonanym przez Karola, w polu karnym najlepiej odnalazł się Michał Sienicki i strzałem głową pokonał bramkarza. W 64 minucie (po udanym ataku i podaniu z boku boiska) ponownie wpisał się na listę strzelców i zdobył czwartego gola dla Piławianki.

W 79 minucie Tomasz Piątkowski strzelił piątego gola, wykorzystując błąd bramkarza. Wynik ustalony na 5:0 już do końca meczu nie uległ zmianie. Zespół z Piławy Górnej zasłużenie zapisał do tabeli komplet 3 punktów.

- Gratulujemy zwycięstwa naszym zawodnikom i trenerowi. Trzymamy kciuki, aby dobra passa trwała aż do ostatniej kolejki - podsumowują działacze KS Piławianka.