Piława Górna: wrócili z tarczą

poniedziałek, 21.2.2022 14:45 947 0

Koszykarze z Piławy Górnej pokonali Spartę Legnica. - To udany rewanż i początek sezonu - podsumowują wczorajsze spotkanie.

Na konfrontację z Legnicą ekipa PG Crew czekała już długo. Wreszcie nadarzyła się okazja. Szansą na rewanż była inauguracja kolejnego sezonu Dolnośląskiej Amatorskiej Ligi Koszykówki Ogólnopolskiej Ligi Basketu. Niedzielne spotkanie w hali sportowej przy ulicy Górnickiego 20 we Wrocławiu zakończyło się szczęśliwie dla piławian. Czy mogło być inaczej?

Pierwsze dwie ćwiartki grali fenomenalnie. Do przerwy prowadzili 20 punktami. Ekipa PG Crew dominowała na parkiecie i nic nie zapowiadało kryzysu. Załamanie pojawiło się dopiero po przerwie.

- W trzeciej odsłonie rywale stopili naszą przewagę i prowadziliśmy zaledwie 10 punktami - wspomina Arek „Korek” Majcher. - Czwarta kwarta to walka kosz za kosz - dodaje.

Mobilizacja sił i strategia „oko za oko, ząb za ząb” przyniosła oczekiwane rezultaty. Piława Górna utrzymała dziesięciopunktową przewagę do końca meczu. PG Crew 20 lutego zwycięża ze Spartą Legnica 74:64 i wraca z tarczą do domu.

- To udany rewanż i początek sezonu - podsumowują piławscy koszykarze. - Brawo ekipa! - piławianie cieszą się ze swoimi zawodnikami.