komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
ZKM
WALUTY
FORUM

piątek, 14 maja 2021

Bonifacego, Dobieslawa

Pociąg ruszył i gna! Licytacje dla Elenki trwają!

czwartek, 14.5.2020 11:53 , komentarze: 1 , odsłony: 4317
kategorie artykułu:

Kilka dni temu pisaliśmy o zbiórce pieniędzy na leczenie 4-letniej dzierżoniowianki, Eleny Winiarskiej. Celem zbiórki jest operacja stóp w Niemczech, ortezy pooperacyjne, obuwie do ortez. Minęło kilka dni i na stronie zbiórki znalazła się informacja o jej przebiegu oraz podziękowania, że do tego wspaniałego pociągu z pomocą wsiadło wiele osób:

Kochani Przyjaciele naszej Elenki! Teraz kilka słów na poważnie. Uwaga, bo będzie przydługo. Udało się!

TYDZIEŃ temu rozpoczęliśmy naszą wspólną przygodę, założyliśmy zbiórkę oraz szalone Licytacje dla Elenki, bo chyba tak powinna nazywać się ta grupa! Wybraliśmy się w tą podróż wsiadając do pociągu z ogromnym lękiem. Obawą o to czy się uda, czy zdążymy, czy kolejny raz coś nie pokrzyżuje nam planów. W zasadzie to sami nie wsiedliśmy, zostaliśmy wepchnięci przez koronawirusa, który zablokował wszystkie nasze działania i którego jeszcze tydzień temu przeklinałam.

Ta podróż okazała się jednak niezwykła, bo z każdym kolejnym kilometrem coraz bardziej bezpieczna, radosna i przybliżająca upragniony widok, kapcie dla Eleny☺️. Do tego pociągu razem z nami wsiadali ludzie, którzy jak się okazało jadą w tą samą stronę, choć jeszcze wczoraj nic o tym nie widzieli i wcale tego nie planowali. A w tym pociągu?? Jak u Tuwima! Konie, słonie, fortepian, wagon lux restauracyjny pełen domowych pyszności prosto z serca!

Po prostu nie do opowiedzenia, kto nie był nie uwierzy. To jak podróż na inną planetę, gdzie spotykasz tylko uśmiechniętych ludzi.

Dostaliśmy wiele sygnałów, że także i dla Was ta podróż była wyjątkowa i fascynująca. Dodawała otuchy w tym dziwnym czasie. Nasz pociąg jechał coraz szybciej i szybciej, aż w końcu dojechał do celu. I wiecie co? Aż żal wysiadać! Bo sama podróż okazała się dla wielu z nas celem samym w sobie. Dzielić się tym, co mamy najlepsze. Te chwile i niezwykłe emocje zostaną w pamięci naszej i naszych bliskich na zawsze jako coś, czego nigdy wcześniej nie doświadczyliśmy.

Cóż mogę więcej dziś powiedzieć? Może trochę przewrotnie, wirusie w koronie dzięki, że pokrzyżowałeś nam plany. O dziwo, przeżyliśmy coś pięknego, rozgrzałeś wiele serc, dostarczyłeś nam też świetnej zabawy w tym trudnym czasie! Proszę pamiętajcie, że razem możemy wiele, pielęgnujcie w sobie ten ogień od czasu do czasu dorzucając kilka drewienek kiedy zobaczycie jakąś inną zbiórkę, anonimową. Pomagajcie, bo tak zmieniamy siebie i naszą rzeczywistość.

Nasza zbiórka zgodnie z założeniem będzie aktywna do końca czerwca. Nadal będzie można wpłacić tam pieniążki. Wszystkie dodatkowo zebrane środki będą przeznaczone na kolejne, niezbędne wizyty w klinice, zabiegi pooperacyjne, rehabilitację czy zakup leków. Jest to dla nas tym bardziej ważne, że pełną wycenę usług otrzymamy dopiero po operacji i po pierwszych przymiarkach ortez. Oczywiście z każdej złotówki rozlicza nas Fundacja. Nie wyobrażam sobie zamknąć naszych licytacji tak po prostu z dnia na dzień. Wiele z nich trwa nadal, dodajecie nowe posty i piszecie, że jedziemy dalej, co bardzo mnie cieszy.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w to, co się tu działo przez ostatni tydzień i nadal dzieje. Nie sposób podziękować każdemu z osobna więc dziękujemy wszystkim razem, wszystkim osobom prywatnym i firmom, które zaoferowały tutaj swoje usługi. Wszystkim, którzy licytowali i kupowali, znajomym, rodzinie i przyjaciołom! Dziękuję Agata Pastuch za ład i porządek, Alicja Rutkowska za #zdrowydystansdlaelenki.

W podziękowaniu za bezpośrednią pomoc chciałabym także wymienić placówki, które nas wsparły:

Warsztaty Terapii Zajęciowej Dzierżoniów, 1 LO Dzierżoniów, Hospicjum Domowe św. Świerada, Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna Dzierżoniów i Bielawa, w tym Zespół Wczesnego Wspomagania Rozwoju Dziecka, Fundacja Pokolorujmy Szarość Fpk Dobrocin, Społeczność SP9 DzierżonióW i klasa 5b.

Jak również firmy:

MARVID Marek Widełka, MJ Opony Jarosław i Mariusz Czarneccy, Kancelaria Adwokacka adw. Paweł Sobaszek, Eurocar Mariusz Nowak, Oxygen Rejestracja Pojazdów, Auto Serwis Andrzej Gryc, SKP Polmozbyt Świdnica, Baret Świdnica, SPM Rejestrcar Piotr Szczypka, DOBA.PL Tomasz Kuriata, Gospodarstwo Rolne Szczypiorki Andrzej Szczypka, Electronic Control Rafał Nycek, FHU BEMA Marcin Szczypka.

No i oczywiście Bernadetta Szczypka - firma „Dobre Pierogi i wspólnicy!! Bo reklama jest dźwignią handlu.

Udało się Wam!

Czytaj także: Pomóżmy małej dzierżoniowiance!

 

Wasze komentarze

czwartek, 29.4.2021 10:25
poniedziałek, 26.4.2021 11:13
piątek, 23.4.2021 09:48
środa, 21.4.2021 15:40
niedziela, 11.4.2021 22:19
24
środa, 24.2.2021 09:30
7
środa, 3.3.2021 11:15
15
czwartek, 11.3.2021 11:57
sobota, 27.2.2021 13:44
Radiotaxi BIS
Radiotaxi BIS
Studio Językowe Status
Studio Językowe Status
Sushi Dzierżoniów
Sushi Dzierżoniów
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
Sprzęt rehabilitacyjny
Sprzęt rehabilitacyjny
Autorejestrowanie
Autorejestrowanie
Impress kurs tańca
Impress kurs tańca
Restauracja Gaspar
Restauracja Gaspar
PRZEGLĄDY REJESTRACYJNE
PRZEGLĄDY REJESTRACYJNE
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Autocentrum JOL-LAK
Autocentrum JOL-LAK
Restauracja Teatralna
Restauracja Teatralna
Sklepy Wielobranżowe BEJ
Sklepy Wielobranżowe BEJ
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec