Potrójny sukces Piławy Górnej

wtorek, 4.4.2017 12:15 1427 0

Piławscy modelarze  przywieźli z Ciepłowódd złoty i srebrny medal. Drużyna Uczniowskiego Klubu Sportowego „Sporty Modelarskie i Rekreacja” zajęła pierwsze miejsce na zawodach modeli szybowców rzucanych z ręki.

Choć nie przekroczył granicy 100 metrów, ale z wynikiem 94 m był bliski pobicia rekordu. Pomimo wyrównanego poziomu i dużej konkurencji reprezentant Piławy Górnej okazał się najlepszym modelarzem spośród najstarszych zawodników startujących w Ciepłowodach. Po pięciu seriach rzutów Jan Jakimczyk zajął pierwsze miejsce. Udany początek sezonu zaliczył też Adam Błaszczykowski. Młodszy kolega Janka zdobył srebro, czym poświadczył coraz lepszą formę. Drużynowo piławianie wypadli najlepiej.

Organizowane co roku zawody modeli szybowców rzucanych z ręki należą do popularnych imprez modelarskich. Dobra obsada i atrakcyjne nagrody przyciągnęły do Ciepłowód 40 uczestników. UKS „Sporty Modelarskie i Rekreacja” potwierdził wysoką pozycję Piławy Górnej w rankingu dolnośląskich modelarni.

Źródło: UM Piława Górna