Sezon kolarski rozpoczęty! Międzynarodowe Kryterium w Dzierżoniowie i Ślężański Mnich za nami

piątek, 8.4.2016 08:35 1765 0

02.04.2016 r. w Dzierżoniowie rozegrana została I eliminacja Mistrzostw Polski w Kryterium Ulicznym czyli  Międzynarodowe Kryterium Kolarskie „Dzierżoniów 2016”. Od samego rana kolarze jak co roku rywalizowali na rundzie ze startem i metą na ulicy Świdnickiej. W tym roku ustanowiony został rekord frekwencji startujących czyli 770 kolarzy. Zawodnicy z LKS Atom Boxmet Dzierżoniów rywalizowali w każdej kategorii wiekowej. Na rozpoczęcie zmagań do rywalizacji przystąpili żacy i żakinie. Wśród pań 2 miejsce zajęła Bensari Dorota ustępując tylko Papierak Martynie z klubu Cykloklasa Merida Szkółki Kolarskie, zaś wśród panów Hubert Kaczor zajął 3 miejsce. Rywalizację żaków wygrał Ciecior Łukasz z klubu LKS Ziemia Opolska. Kolejne kategorie to młodzicy oraz młodziczki. Tutaj 36 miejsce zajęła Mroczkowska Patrycja, 24 Kacper Bojnarowicz, 32 Bochenek Karol, 43 Łuczyński Norbert. Po zmaganiach młodziczek i młodzików do startu przystąpiły juniorki młodsze. Po zaciętej walce 25 miejsce zajęła Małgorzata Dąbrowska, 26 Laura Wójcik, 54 Wiktoria Zborowska a 59 Marianna Kolinko. Ostatnim startem dla klubu był wyścig elity pań. Tutaj 16 miejsce zajęła Ewelina Szybiak, 17 Aurela Nerlo, która była jednocześnie 4 juniorką wyścigu a 28 Natalia Mielnik. Wyścig wygrała Paulina Brzeźna-Bentkowska z Atom Mat Sobótka.

Serdeczne podziękowania dla wszystkich sponsorów klubu za okazaną pomoc, a w szczególności firmom: Boxmet, Dandis, Roomster, Dolnośląskie Centrum Rowerowe Harfa-Harryson,Rowery Dejnek, Centrum TMT Skoda Dzierżoniów, Aklima, Atom, Mat, Verge za pomoc w organizacji wyścigu.

Dzień później odbył się XXIX Międzynarodowy Wyścig Kolarski Ślężański Mnich rozgrywany w Sobótce. Runda tego roku przebiegała trasą ubiegłorocznych Mistrzostw Polski. Pierwsi do startu ruszyli młodzicy, gdzie po zaciętym finiszu 73 miejsce zajął Bochenek Karol, 86 Najda Kacper a 88 Łuczyński Norbert. Wśród młodziczek 48 miejsce zajęła Mroczkowska Patrycja. Kolejną kategorią była juniorka młodsza i junior młodszy. Tutaj 23 miejsce zajęła Laura Wójcik, 53 Maja Jasionowska, 60 Wiktoria Zborowska, 63 Małgorzata Dąbrowska, 67 Marianna Kolinko a wśród panów 121 miejsce zajął Eryk Kaczor. I ponownie ostatnim wyścigiem był start elity pań. Po finiszu na ostatnich metrach linii mety 8 miejsce zajęła Ewelina Szybiak, 27 była Natalia Mielnik a 33 Przęzak Dorota. Wśród juniorek 5 była Nerlo Aurela, 17 Weronika Laszkieiwcz a 22 Sandra Traczyk.

Dziękujemy serdecznie wszystkim naszym sponsorom za okazaną pomoc, a w szczególności Panu Władysławowi Piszczałce i Pani Halinie Łoś-Przedsiębiorstwo Budowalne Atom i Budowlano-Projektowe Mat oraz Panu Januszowi Smolińskiemu i Kamilowi Smolińskiemy-FX Sport producent strojów sportowych marki VERGE za obecność i kibicowanie na wyścigu.