Sowie Żagiew Dzierżoniów pozostaje liderem II ligi

środa, 8.12.2021 11:15 1073 0

W sobotę, w 10 kolejce ligowej, dzierżoniowska Żagiew podejmowała zespół Gwardii II Opole.

W składzie gości 3 zawodników występujących w tym sezonie w męskiej Superlidze czyli na najwyższym poziomie rozgrywkowym w Polsce - Fabian Sosna, Mateusz Lellek oraz Janusz Wandzel. Dodatkowo Opole wzmocnił młodzieżowy reprezentant Rosji,  wychowanek SMS Sankt-Petersburg Aleksei Solovev.

Na domiar tego Żagiew zmuszona była radzić sobie bez najlepszego strzelca Macieja Batko, najlepszych obrońców Pawła Matuszewskiego i Marcina Lebiedziejewskiego oraz bramkarzy Kamila Żyły i Damiana Piaseckiego.

Trenerzy mieli przysłowiowy ból głowy jak zrównoważyć to wszystko na boisku.

Mecz od początku był dynamiczny i wyrównany ale to Opole było bardziej rozpędzone, a prym wiedli superligowcy punktując raz po raz. Żagiew szukała sposobu ale popełniała też błędy i do przerwy przegrywała 18:20.

Wydaje się, że w szatni, trenerzy MKS skupili się mniej na rozliczaniu pierwszej części, a na zmianie mentalności drużyny i wyznaczeniu konkretnych celów na drugą połowę. Kiedy po kilku minutach Opole prowadziło 19:24 kibice poczuli spory niepokój. Żagiew jednak w tym czasie pracowała nad wyeliminowaniem z gry zawodników superligowych, co połowicznie udało się już w 37 min. Czerwoną kartkę obejrzał Janusz Wandzel. Dzierżoniowianie indywidualnie wykluczali pozostałych dwóch najlepszych graczy i krok po kroku mozolnie odbudowywali wynik.
Przy stanie 23:25 dla rywala nastąpił koncert gry MKS. W bramce szalał Potocki, obrona świetnie funkcjonowała, w ofensywie bezlitosny był Adamek i Błażkiewicz. Po 10 minutach takiej gry Żagiew błyskawicznie wyszła na prowadzenie 32:27, co wprawiło licznie zgromadzoną  publiczność w euforię.

Kolejny zawodnik Opola Fabian Sosna obejrzał czerwoną kartkę i MKS przejął kontrolę na parkiecie.
Mecz zakończył się wynikiem 32:31. Żagiew zdobyła ważne 3 pkt i pozostaje liderem II ligi.
Najlepszymi zawodnikami meczu Błażej Potocki i Jakub Adamek. Po stronie gości Aleksei Solovev i Fabian Sosna.

Sowie Żagiew Dzierżoniów - Gwardia II Opole 32:31 (18:20)

Żagiew: Potocki, Bujonek - Adamek 11 (k 6/9), Błażkiewicz 8, Petyn 3 (k 0/1), Matyja 2, Kurasiński 2, Tomków 2, Kurlenda 2, Wąsiński 1, Kuciński 1, Matlęga, Żygadło, Czarnecki, Michalski.
Sztab Aleksander Szymanowski, Przemek Pancer

Gwardia II Opole:Lellek, Drojma - Jendryca 10 (k 5/5), Solovev 6, Sosna 6, Wandzel 4, Rawecki 2, Rogowski 1, Jeżewski 1, Bidziński 1, Chmielewski.