SOWIE Żagiew Dzierżoniów w rewelacyjnej formie

wtorek, 30.11.2021 12:55 1313 0

Szczypiorniści dzierżoniowskiej Żagwi z mocnym akcentem pędzą przez rozgrywki II ligi piłki ręcznej. Przed sezonem nastąpiła rewolucja kadrowa w zespole seniorów. Zarząd klubu opierając się na wizji trenera Przemysława Pancera zdecydował się budować zespół na wychowankach oraz wzmocnić się jedynie zawodnikami, którzy myślą o grze w Dzierżoniowie na dłużej. 


Trener podjął się misji kompletowania składu i udało się to w 100%. Doświadczeni Marcin Lebiedziejewski, Paweł Matuszewski, Jakub Adamek podjęli wyzwanie i wzmocnili zespół. W składzie są również młodzieżowcy r.2006-2004, co powoduje, że Żagiew stała się bardzo ciekawym zjawiskiem. 

Przedsezonowe gry kontrolne wypadły obiecująco ale nadrzędnym celem jaki drużyna sobie postawiła była radość z gry i atmosfera. 
Drużyna zyskała sponsora tytularnego i z nową jakością jako SOWIE Żagiew z impetem wkroczyła w ligę.

Po ostatniej wygranej z SPR Oleśnica 26:18 Sowie jest liderem II ligi. Do końca rundy jeszcze dwa spotkania z Opolem i Wolsztynem.
Klub zbudował tożsamość pierwszej drużyny. W składzie meczowym zawsze jest 10-12 wychowanków, w tym młodzieżowcy. 8 wygranych, 1 przegrana...najlepsza defensywa i najskuteczniejszy atak. Powodów do zadowolenia jest bardzo dużo.

Trener zapytany o plany na przyszłość odpowiada spokojnie - "Każdy mecz to nowa przygoda i nowe wyzwanie. Chcemy wygrywać by czuć satysfakcję, nie liczymy punktów".

Mimo braku najlepszego strzelca Macieja Batko (kontuzja), Żagiew nie zwalnia i wygrywa kolejne mecze. Z uwagą przyglądamy się odmienionej drużynie i zachęcamy do kibicowania naszym Sowom. 

Browar Wielka Sowa i Żagiew stworzyli coś ciekawego, regionalnego, naszego. Satysfakcja kibica z sukcesów wychowanków smakuje bardziej intensywnie, a młodzi zawodnicy czerpią naturalną motywację by osiągnąć poziom gwarantujący grę w drużynie seniorskiej.

Hala dzierżoniowskiego OSiRu w czasie meczów ponownie zatętniła życiem, co pokazuje jak kibice tęsknili za emocjami i zwycięstwami.

Najbliższy mecz w SOBOTĘ 4.12 godz.19:00, hala OSiR.
SOWIE Żagiew Dzierżoniów - Gwardia II Opole
Warto !!!

Dodaj komentarz

Komentarze (0)