Sowy zwycięsko w Zielonej Górze

poniedziałek, 23.8.2021 15:06 1641 0

21 sierpnia w Zielonej Górze Sowy z Bielawy zagrały w swoim pierwszym meczu sezonu 2021. Drużyna Watahy podobnie jak Owls - w poprzednim sezonie wyszła z grupy i awansowała do fazy finałów co zapowiadało mocne starcie dwóch silnych drużyn.

Pierwsze punkty po udanej serii akcji biegowych i podaniowych zdobyli Owls. Radość Sów nie trwała jednak długo, świetnym powrotem po wykopie popisał się zawodnik Zielonej Góry zdobywając punkty dla swojej drużyny w zaledwie 1 akcji. Jeszcze przed końcem drugiej połowy udało się Owls zdobyć kolejne przyłożenie schodząc do szatni z prowadzeniem 12 - 8.

Na początku drugiej połowy defensywa Sów wywalczyła 2 punkty zatrzymując zawodnika z piłką w jego polu punktowym i na tablicy widniał wynik 14-8. Zielona Góra po długiej serii fizycznych akcji biegowych odpowiedziała zdobywając przyłożenie i podwyższenie za dwa punkty - wynik 14-16 dla Watahy. Kolejny raz do piłki w 4 kwarcie stanęła drużyna Owls. Walcząc o każdy jard boiska przesuwali się w kierunku odrobienia straty.  Na 8 minut przed końcem meczu w prawdziwym dreszczowcu udaje się Sowom i w polu punktowym piłkę - po akcji podaniowej - łapie skrzydłowy Piotr Kupiec, zdobywając 6 punktów. Udane kopnięcie na bramkę jako podwyższenie po przyłożeniu dopisuje 1 punkt na rzecz Owls - wynik 22-16.

Piłkę na mniej niż 5 minut przed końcem dostają jeszcze gospodarze - Wataha Zielona Góra - bardzo dobrze poradziła sobie defensywa Owls, wybijając z rąk piłkę zawodnikowi, podnosząc ją i wracając 50 jardów w pole punktowe przeciwnika.

Wynikiem : Wataha Zielona Góra 16 - 29 Owls Bielawa - zakończyła się więc 1 kolejka zmagań dla obu drużyn.

Zwycięstwo w tak ważnym meczu to spora zaliczka na dalszą część sezonu Owls.

Bielawa znajduje się w grupie Południowo-zachodniej, z której do fazy finałowej awansują 2 na 5 drużyn.
Kolejnym etapem po wyjściu z grupy jest: ćwierćfinał, półfinał i finał. Faworytami grupy stawiani byli przed sezonem: Wataha, Owls oraz Jaguars, a więc zwycięstwo z pierwszym z faworytów to zdecydowanie udane rozpoczęcie sezonu.

Już 29 sierpnia w meczu domowym Owls zmierzą się z kolejnym z faworytów - Jaguars.
Start meczu o godzinie 14.00 na Stadionie przy ul. Sportowej 10 w Bielawie.
Wstęp: 10 zł  [dzieci do lat 7 - wstęp darmowy].