Sukcesy siatkarzy z Gimnazjum nr 1 im. Zesłańców Sybiru w Bielawie

piątek, 2.6.2017 10:19 2221 0

Bardzo dobrymi wynikami zakończyły się występy drużyn siatkarskich dziewcząt i chłopców z Gimnazjum nr 1 w Bielawie w roku szkolnym 2016/2017.

W rozgrywkach prowadzonych przez Szkolny Związek Sportowy na etapie miejskim obejmującym miasta Bielawa i Pieszyce oba zespoły zajęły pierwsze miejsca. Następnym etapem był finał powiatowy, w którym tytuł mistrza powiatu dzierżoniowskiego wywalczyła drużyna dziewcząt pokonując Gimnazjum nr 1 w Dzierżoniowie i Gimnazjum w Łagiewnikach. Drużyna chłopców natomiast zdobyła tytuł vice-mistrza powiatu, przegrywając w finale z Gimnazjum nr 3 w Dzierżoniowie. Dzięki temu zwycięstwu dziewczęta awansowały do kolejnego etapu rozgrywek. Uwieńczeniem ich występu był turniej strefowy rozegrany w Ząbkowicach w którym zajęły trzecie miejsce.

Drużyny chłopców i dziewcząt startowały z sukcesami także w innych zawodach:

- w turnieju o puchar Dyrektora ZS nr 3 w Dzierżoniowie: I miejsce dziewczęta, II miejsce chłopcy,

- w turnieju w ramach obchodów II Festiwalu Promocji Zdrowia w ZS w Pieszycach: II miejsce drużyna mieszana.

- w turnieju w ramach obchodów III Festiwalu Promocji Zdrowia w ZS w Pieszycach: I miejsce drużyna mieszana.

Drużyna chłopców wraz z nauczycielami wychowania fizycznego brała udział również w dwóch turniejach charytatywnych.

W  obecnym roku szkolnym nasze drużyny rozegrały w sumie 25 spotkań, z których 20 zakończyło się zwycięstwem.

Gimnazjum nr 1 im. Zesłańców Sybiru w Bielawie reprezentowali:

dziewczęta: Wiktoria Żmudzka (kapitan), Rozalia Stanek, Michelle Palus, Nikola Tendaj, Nikola Ślęzak, Natalia Słomian i Beata Malinowska,

chłopców: Grzegorz Nowicki (kapitan), Piotr Szwetner, Radosław Chorążkiewicz, Jakub Hendzel, Ryszard Jaworski, Krystian Adamski, Krzysztof Galant.

Opiekunem obu drużyn siatkarskich jest nauczyciel szkoły Jerzy Pieszczuch.