Turniej Mikołajkowy Kyokushin Dzierżoniów 2015

środa, 23.12.2015 09:40 6501 4

19 grudnia, z okazji 25-lecia działalności DKSKK z udziałem 110 zawodników z Częstochowy, Dzierżoniowa, Legnicy, Nysy i Świdnicy odbył się Turniej Mikołajkowy.

Zawody zostały rozegrane w konkurencji kata i kumite semi kontakt, które sędziowane były przez: Jarosław Rytel 4 dan (sędzia główny), Zbigniew Romanowski 3 dan, Dariusz Karczmit 3 dan, Tomasz Staściuk 3 dan, Bronisław Cybowski 2 dan, Michał Błach 1 dan, Arkadiusz Gdula 1kyu.

Organizatorem turnieju był Dzierżoniowski Klub Sportowy Karate Kyokushin, a współorganizatorem Urząd Miasta, którego przedstawicielem na zawodach był zastępca burmistrza pan Andrzej Bolisęga, Zespół Gimnazjów nr 3 w Dzierżoniowie, który reprezentowała pani dyrektor Elwira Chamczyńska, a głównym sponsorem był Bank Spółdzielczy w Dzierżoniowie. Obecnością w Turnieju zaszczycił nas również prezes Spółdzielni Mieszkaniowej pan Daniel Kolinko, który wspiera nas w realizacji zmiany siedziby klubu, która mieścić się będzie na os. Jasnym 23.

Oficjalnego otwarcia dokonał burmistrz Bolisęga, który złożył uczestnikom i kibicom udanych zawodów, a chwilę potem odbyło się wręczenie czarnego pasa 3 dan, oraz certyfikatu dla sensei Tomasza Staściuka przez prezesa klubu Marcina Staściuka.

Zawody rozpoczęli najmłodsi karatecy, którzy nigdy wcześniej nie brali udział w turniejach, prezentując dowolny program przygotowany przez siebie. Starsze dzieci oraz młodzież wystąpiła w dwóch turach kata, gdzie większość kategorii zdominowali zawodnicy DKSKK.

Po turach finałowych odbyła się dekoracja zwycięzców, a następnie przeszliśmy do konkurencji kumite. Walki były emocjonujące, zwłaszcza dla rodziców i ich pociech, którzy pierwszy raz walczyli na zawodach sportowych. Mimo krótkiego stażu treningowego i małych umiejętności nasi młodzi podopieczni nadrabiali walecznością i determinacją w walce z przeciwnikami.

Najlepiej z DKSKK spisali się Kacper Botuszan, który zdobył złoty medal w kata, a także zdominował swoją kategorię wagową i wywalczył złoto w kumite. Pochwalić należy również Szymona Palimąkę, który wygrał kumite, a w konkurencji kata był trzeci oraz Drabik Paulina, która wygrała w kata i zdobyła brązowy medal w kumite. Dwa złote medale zdobyła ich starsza koleżanka Nikola Ślęzak.

Mimo iż nie każdy stanął na podium to nie było przegranych, ponieważ każdy z uczestników po swoim występie otrzymał paczkę od świętego Mikołaja.

Zarząd DKSKK serdecznie dziękuje za pomoc w organizacji Turnieju Mikołajkowego Urzędowi Miasta Dzierżoniów, ZG nr 3 w Dzierżoniowie, Bankowi Spółdzielczemu, rodzicom i innym którzy pomogli w stworzeniu tej imprezy.