Udany zmagania zapśników JUNIORa Dzierżoniów w Bielawie

niedziela, 20.2.2022 13:30 619 0

19.02.2022 w Bielawie odbył się VIII Międzynarodowy Turniej o Puchar Burmistrza Miasta Bielawa oraz Otwarte Mistrzostwa Dolnego Śląska Kadetek i Młodziczek.

W zawodach udział brało 251 uczestników z 36 klubów z Czech, Słowacji, Węgier oraz Polski.

MULKS JUNIOR Dzierżoniów w zawodach reprezentowali – Weronika Smaczyńska, Wiktoria Szeliga, Weronika Radzińska, Lena Błażkiewicz, Mariusz Konieczny.

Najlepiej z uczestników zawodów wypadł Mariusz Konieczny, który po wygraniu 3 walk zdobył złoty medal. Srebrny medal w bardzo mocnej kat. 57Kg wywalczyła Wiktoria Szeliga, która nieznacznie uległa zawodniczce ze Słowcacji 2-1. Brązowe krążki zdobyły Weronika Smaczyńska oraz Lena Błażkiewicz. V lokatę wywalczyła Weronika Radzińska.

- To był drugi start w tym tygodniu naszych podopiecznych. We wtorek zmagaliśmy się w Mistrzostwach Powiatu Dzierżoniowskiego aby w sobotę brać udział w większym wydarzeniu. Nasze najlepsze zawodniczki Wiktoria oraz Weronika w czwartek wróciły ze zgrupowania Kadry Narodowej i widać było u nich brak świeżości w walkach. Taki start zawocuje w kolejnych zmaganiach do których trenujemy – mówi Norbert Warchoł.

Wyjazd na zawody współfinansowany ze środków Urzędu Miasta w Dzierżoniowie.

Podziękowania dla sponsorów Fundacja Ziemi Dzierżoniowskiej, Domino Polska, Rem -sen materace.