UKS IRON BULLS Bielawa podsumowuje Turniej o Puchar Burmistrza Miasta Bielawa

czwartek, 24.2.2022 06:30 1558 0

W dniach 18-19.02.2022 w Bielawie odbył się VIII Międzynarodowy Turniej o Puchar Burmistrza Miasta Bielawa oraz Otwarte Mistrzostwa Dolnego Śląska Kadetek oraz Młodziczek.

W zawodach udział wzięło 251 uczestników z 36 klubów z Czech, Słowacji, Węgier oraz Polski.

UKS IRON BULLS Bielawa w zawodach reprezentowali – Klaudia Kutyba, Paulina Kucyk, Aleksandra Masalska, Weronika Wierzbicka, Wiktoria Chałada, Lena Statkiewicz, Patrycja Samczyńska, Nadia Kurcab, Dawid Czołowski, Marcin Strzemeiczny, Piotr Woźniakiewicz, Bartosz Kutyba, Karol Kurbiel, Tymoteusz Wondraszek, Mateusz Smagieł, Jakub Sieradzki, Michał Łakomski, Kacper Jahn.

W zmaganiach złote medale zdobyły Nadia Kurcab oraz Paulina Kucyk.

Srebrne krążki wywalczyli – Wiktoria Chałada, Weronika Wierzbicka, Karol Kurbiel, Kacper Jahn.

Brązowe medale zdobyli – Klaudia Kutyba, Lena Statkiewicz, Tymoteusz Woondraszek, Michał Łakomski.

Pozostali zawodnicy odpadli w walkach eliminacyjnych.

W klasyfikacji drużynowej dziewcząt UKS IRON BULLS Bielawa uplasował się na I miejscu. W klasyfikacji chłopców przypadła nam VI lokata.

- To było wielkie święto zapaśnicze w Bielawie. Dzięki wieloletniej współpracy z klubami z zagranicy oraz Polski do Bielawy przyjechało 250 uczestników z 4 Państw. Jest nam ogromnie miło gościć takie ekipy w malowniczej Bielawie. Poziom zmagań na matach był bardzo wysoki – mówi Norbert Warchoł.

Zawody współfinansowane były ze środków UM w Bielawie.

Podziękowania dla sponsorów – Rem-sen materace, Auto Land Bielawa, Festa Sport Dzierżoniów.