Weronika Smaczyńska multimedalistką Mistrzostw Polski w Sumo

wtorek, 4.4.2023 12:55 632 0

W dniach 1-2.04.2023 w Pyrzycach odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorek i Juniorów, Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Sumo.

W zmaganiach uczestniczyło 150 zawodników z 35 klubów.

W zawodach MULKS JUNIOR Dzierżoniów reprezentowali Olimpia Łosyk, Weronika Smaczyńska oraz Karolina Kozłowska.

Z bardzo dobrej strony pokazała się Weronika Smaczyńska, która zdobyła 6 medali Mistrzostw Polski indywidualnie oraz w walkach drużynowych z koleżankami z klubu.

Weronika w grupie juniorek indywidualnie zdobyła brązowy medal w kat. 70Kg oraz kat. OPEN. Srebrny krążek wywalczyła z koleżankami w walkach drużynowych. W grupie młodzieżowej zdobyła brązowy medal w kat. 73Kg oraz kat. OPEN. W walkach drużynowych również dołożyła srebrny medal z koleżankami z klubu.

Olimpia Łosyk zdobyła tego dnia 3 srebrne medale – indywidualnie w kat. 60kg Juniorek, w walkach drużynowych w grupie juniorek oraz młodzieżowej.

Karolina Kozłowska indywidualnie zdobyła V miejsce w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w kat. 73Kg. W walkach drużynowych zdobyła srebrny medal w grupie młodzieżowej.

- W tym sezonie Weronika Smaczyńska idzie jak burza. Wygrała Puchar Polski Juniorek w Sumo, zdobyła srebrny medal Pucharu Świata w Sumo a do tego walczyła świetnie w mistrzostwach Polski. Jej dobra postawa zaowocuje powołaniem do Reprezentacji Polski na Mistrzostwa Świata, które odbędą się w październiku w Tokio - mówi Norbert Warchoł

Wyjazd współfinansowany ze środków Urzędu Miasta w Dzierżoniowie.

Klub wspierają: Fundacja Ziemi Sudeckiej, Rem-sen materace, Bank Spółdzielczy w Dzierżoniowie.