Weronika Smaczyńska zdobywa brązowy medal Mistrzostw Polski Juniorek w zapasach

poniedziałek, 17.4.2023 12:50 504 0

W dniach 15-16.04.2023 w Lublinie odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorek w Zapasach.

W zawodach rywalizowały zawodniczki w rocznikach 2003-2005.

W Mistrzostwach Polski MULKS JUNIOR Dzierżoniów reprezentowały – Nikola Kucyk, Zuzanna Bejer, Julia Osowska, Klaudia Kaczor, Marlena Budnik, Patrycja Smaczyńska, Weronika Samczyńska, Milena Sawka, Amelia Frygies oraz Roksana Martynów.

Najlepiej z naszej drużyny zaprezentowały się Weronika Smaczyńska, która zdobyła brązowy medal. Niestety w walkach o brązowe medale Milena Sawka, Julia Osowska, Patrycja Samczyńska musiały uznać wyższość swoich oponentek i uplasowały się na V pozycjach.

Reszta zawodniczek odpadła w walkach eliminacyjnych.

Świetna postawa naszych dziewcząt uplasowała klub na 2 miejscu w klasyfikacji klubowej wśród 38 klubów z Polski.

- Bardzo się cieszę z dobrej postawy naszych dziewcząt. Nasza najbardziej doświadczona zawodniczka zdobyła 8 medal rangi Mistrzostw Polski w tym sezonie. Dla Weroniki to bardzo pracowity czas, gdyż czeka ja kilka dni odpoczynku i start w Mistrzostwach Europy w Sumo – mówi Norbert Warchoł.

Wyjazd współfinansowany ze środków Urzędu Miasta w Dzierżoniowie.

Podziękowania dla sponsorów – Fudnacja Ziemi Dzierżoniowskiej, Bank Spółdzielczy w Dzierżoniowie, Rem-sen materace.