Zapaśniczki Juniora Dzierzoniów z medalami Pucharu Polski

wtorek, 15.3.2022 07:45 583 0

W dniach 11-13.03.2022 w Karlinie odbył się Puchar Polski Kadetek oraz Juniorek w Zapasach kobiet.

W zmaganiach uczestniczyło 190 zawodniczek z Ukrainy, Węgier, Czech, Niemiec oraz Polski. MULKS JUNIOR Dzierżoniów w zawodach reprezentowały Wiktoria Szeliga 53kg, Weronika Smaczyńska 61kg – kadetki, Adela Przybylak 62kg oraz Aniela Karczmitowicz 72kg – juniorki.

Z bardzo dobrej strony pokazały się zawodniczki z grupy juniorek, które zdobyły dwa krążki. Medal złoty wywalczyła Aniela Karczmitowicz a brązowy Adela Przybylak.

Niestety tym razem nasze kadetki wracają bez zdobyczy medalowych. Wiktoria Szeliga uplasowała się na V pozycji a Weronika Smaczyńska XII.

To byłdobry start juniorek, gdzie w obsadzie międzynarodowej wywalczyły 2 krążki.

- Zawiedziony jestem trochę startem kadetek, gdzie nie zdobyliśmy medalu. Nasze zawodniczki nabawiły się urazów przed startem i to było widać w ich poczynaniach. Myślę, że po krótkiej analizie wyciągniemy wnioski aby na imprezach głównych stanąć na podium – mówi Norbert Warchoł.

Wielkie podziękowania dla sponsorów Domino Dzierżoniów, Fundacja Ziemi Dzierżoniowskiej, Auto Land, Rem-sen materace.

Wyjazd współfinansowany ze środków Urzędu Miasta w Dzierżoniowie.