Zawody wędkarskie w Bielawie

wtorek, 7.6.2022 12:54 1588 1

Zawody wędkarskie zorganizowane przez Koło PZW Bielawa oraz firmy wspierające koło, czyli Venti producent luster i szyb z Dzierżoniowa oraz Relaxlures z Bielawy odbyły się 5 czerwca na bielawskim jeziorze. W zawodach udział wzięło 20 seniorów oraz trzech juniorów.

Ogólnie ryb było dużo,  ale głownie niewymiarowe. Trzeba pochwalić najmłodszych wędkarzy. Każdy z nich złapał rybę.

Dla wszystkich uczestników przewidziano kiełbaskę z grilla, okolicznościowy medal oraz prezenty od firm Venti oraz Relaxlures. W kategorii Junior zwyciężył Nataniel Chęciński (120 punktów), drugi był  Kajetan Działa (90 punktów), a trzeci - Karol Białek (70 punktów).

W kategorii senior mistrzem Koła PZW Bielawa został Grzegorz Hauza (1245 punktów). Drugie miejsce zajął Daniel Wiśniewski (1025 punktów), a trzecie - Robert  Stroka (70 punktów).  W kategorii open zawody wygrał Grzegorz Hauza z Bielawy (1245 punktów), drugi był  Daniel Wiśniewski z Bielawy (1025 punktów), a trzecie - Mateusz Piątek z Ząbkowic Śląskich (110 punktów). Największą rybę zawodów złowił  Grzegorz Hauza. Był to szczupak o długości 64 cm.