komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
ZKM
WALUTY
FORUM

czwartek, 5 sierpnia 2021

Oswalda, Marii

Życie nie nudne, nie monotonne - nowa książka Zdzisława Maciejewskiego

środa, 9.6.2021 08:15 , odsłony: 236
kategorie artykułu:

„Życie nie nudne, nie monotonne” to tytuł nowej książki autorstwa Zdzisława Maciejewskiego, która właśnie miała oficjalną premierę. Pozycja została wydana przez Urząd Miasta i Gminy Pieszyce.

Książka to zebrane wspomnienia 80-latka z Rościszowa. Jak czytamy we wstępie napisanym przez Helenę Początek: „O grzecznych chłopcach nie pisze się książek, byłyby one zbyt nudne” - te słowa autora w pełni oddają treść historii, którą, Drogi Czytelniku, masz przed sobą. Właśnie „historii”, wspomnień człowieka, które stają się historią naszego społeczeństwa, pojedynczych bohaterów i pewnych środowisk, obyczajów i zachowań. Może to historia Twoja, Twojego sąsiada lub wujka, którego nigdy nie miałeś czasu wysłuchać. Ile spotkań w naszym życiu przeszło bez echa? Jaką hierarchię wartości mieli Twoi dziadkowie? Jaki był ich dzień i jakie grzeszki? Spotkanie. Właśnie: umieć kogoś spotkać i wysłuchać – tego może nauczyć ta książka. Jakże ciekawe staje się spotkanie dwóch różnych światów. Ileż pokory wymaga... „Nie oceniać” - to przywilej mądrości. Mądrości życiowej – tej z kategorii „wiem, że nic nie wiem”, gdy człowiek z wiekiem nabiera pokory wobec losu – własnego i innych. Ta książka daje Czytelnikowi szansę, by sprawdził się, na ile potrafi nie oceniać bohatera, ile pokory ma wobec życia – dziwnego, zagmatwanego często nieprzewidywalnego.

Losy Zbigniewa Urbańczyka mogą być dobrą lekcją dla czytelników. Zachęcamy Was do tego, żeby zanurzyć się w lekturze i znaleźć w niej coś dla siebie.

We wtorek 8 czerwca w Specjalistycznym Szpitalu Chorób Płuc w Rościszowie odbyło się spotkanie autora, wydawcy i bohatera książki. Dlaczego właśnie tam? Ponieważ od kilku lat Zbigniew Urbańczyk przebywa w rościszowskiej placówce. W towarzystwie jego rówieśników i pracowników Szpitala oficjalnie została zaprezentowana książka.

Pozycję znajdziecie m.in. na półkach Miejskiej Biblioteki Publicznej – Centrum Kultury w Pieszycach oraz w Referacie Promocji Gminy Pieszyce.

Źródło: UMiG Pieszyce

 
dzisiaj, 11 godz temu
środa, 4.8.2021 13:05
3
środa, 4.8.2021 11:05
wtorek, 3.8.2021 14:35
wtorek, 3.8.2021 13:00
1
poniedziałek, 2.8.2021 20:00
poniedziałek, 2.8.2021 13:34
poniedziałek, 2.8.2021 13:27
niedziela, 1.8.2021 14:24
sobota, 31.7.2021 18:00
1
Impress kurs tańca
Impress kurs tańca
Sprzęt rehabilitacyjny
Sprzęt rehabilitacyjny
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Autocentrum JOL-LAK
Autocentrum JOL-LAK
Autorejestrowanie
Autorejestrowanie
PRZEGLĄDY REJESTRACYJNE
PRZEGLĄDY REJESTRACYJNE
Restauracja Teatralna
Restauracja Teatralna
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Restauracja Gaspar
Restauracja Gaspar
Studio Językowe Status
Studio Językowe Status
Radiotaxi BIS
Radiotaxi BIS
Sushi Dzierżoniów
Sushi Dzierżoniów
Sklepy Wielobranżowe BEJ
Sklepy Wielobranżowe BEJ