Znamy skład Młodzieżowej Rady Gminy Świdnica!

czwartek, 5.6.2025 11:54 203 0

3 czerwca odbyły się wybory do Młodzieżowej Rady Gminy Świdnica, w których o 15 mandatów ubiegało się 17 kandydatów. Głosowanie przeprowadzono w sześciu Szkolnych Komisjach Wyborczych, a cały proces głosowania przebiegał w atmosferze zaangażowania i odpowiedzialności obywatelskiej.

- Frekwencja wyborcza okazała się zróżnicowana – najwyższa osiągnęła imponujące 95% w Szkole Podstawowej w Witoszowie Dolnym i 91% w Szkole Podstawowej w Mokrzeszowie, co świadczy o dużym zainteresowaniu młodzieży sprawami swojej społeczności. Najniższy odnotowany udział w głosowaniu wyniósł 35% w Szkole Podstawowej w Pszennie, co mimo wszystko można uznać za pozytywny wynik, biorąc pod uwagę dobrowolny charakter uczestnictwa - wylicza Janusz Waligóra, rzecznik prasowy Urzędu Gminy Świdnica.

Po zliczeniu wszystkich prawidłowo oddanych głosów ważnych, ogłoszono wyniki. W skład nowej Młodzieżowej Rady weszli uczniowie wyróżniający się aktywnością społeczną, kreatywnością oraz chęcią reprezentowania interesów młodzieży w swoim środowisku.

1. Justyna Czajkowska - Okręg Wyborczy – Szkoła Podstawowa w Bystrzycy Górnej
2. Sonia Gacek - Okręg Wyborczy – Szkoła Podstawowa  im. Mikołaja Kopernika w Pszennie
3. Gabriela Hołdys - Okręg Wyborczy – Szkoła Podstawowa  im. Ludwiki Wawrzyńskiej w Witoszowie Dolnym
4. Filip Huzar - Okręg Wyborczy – Szkoła Podstawowa  im. Mikołaja Kopernika w Pszennie
5. Michał Mitek - Okręg Wyborczy – Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Grodziszczu
6. Anna Onik - Okręg Wyborczy – Szkoła Podstawowa w Lutomi Dolnej
7. Kamil Polański - Okręg Wyborczy – Szkoła Podstawowa  im. Ludwiki Wawrzyńskiej w Witoszowie Dolnym
8. Marcelina Pałkoń - Okręg Wyborczy – Szkoła Podstawowa w Lutomi Dolnej
9. Hanna Paterak - Okręg Wyborczy – Szkoła Podstawowa w Mokrzeszowie
10. Stanisław Pawłowski - Okręg Wyborczy – Szkoła Podstawowa  im. Ludwiki Wawrzyńskiej w Witoszowie Dolnym
11. Wiktoria Rosada - Okręg Wyborczy – Szkoła Podstawowa w Lutomi Dolnej
12. Adam Rosiński - Okręg Wyborczy – Szkoła Podstawowa  im. Mikołaja Kopernika w Pszennie
13. Jakub Siarka - Okręg Wyborczy – Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Grodziszczu
14. Michał Spyra - Okręg Wyborczy – Szkoła Podstawowa w Bystrzycy Górnej

- Wybory przebiegły sprawnie i zgodnie z obowiązującą Ordynacją Wyborczą, a ich organizatorzy – członkowie komisji i opiekunowie – zadbali o transparentność i rzetelność całego procesu. Nowo wybranym radnym życzymy owocnej pracy i wielu ciekawych inicjatyw na rzecz młodzieży! Młodzieżowa Rada Gminy Świdnica wybrana została na dwuletnią kadencję. Zgodnie ze Statutem może liczyć od 8 do 15 radnych.  Radnym może być osoba w wieku od 13 do 18 lat będąca mieszkańcem gminy  lub uczniem klasy 7-8 szkoły podstawowej działającej na terenie gminy Świdnica. Pierwsza inauguracyjna sesja Młodzieżowej Rady planowana jest pod koniec czerwca br. - dodaje Waligóra.

/UG Świdnica/

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Nowy wątek