Joanna ma 35 lat i zachorowała na nowotwór [AKTUALIZACJA]

piątek, 20.8.2021 09:21 8368 0

Świdniczanka, 35-letnia Joanna Trzosek zachorowała na nowotwór: chłoniaka ziarniczego o typie rozlanym. W przypadku kobiety jedyną szansą na wyleczenie jest zastosowanie nierefundowanej immunoterapii metodą CAR-T, która jest niezwykle kosztowną procedurą.

Mam na imię Asia i bardzo proszę Was o pomoc. W marcu tego roku zdiagnozowano u mnie chłoniaka rozlanego B-komórkowego. Dotychczasowe leczenie w postaci wielu litrów wlanej we nie chemii nie przyniosło rezultatów, chłoniak jest  odporny na każdy jej rodzaj. Jedynym ratunkiem  dla mnie może być nowoczesna i niestety nierefundowana immunoterapia metodą CAR-T. Polega ona na pobraniu moich limfocytów i wysłaniu ich do USA, gdzie zostaną specjalnie zaprogramowane do walki z moim chłoniakiem, po czym ponownie wszczepione do mojego organizmu - opisuje Joanna.

Terapia CAR-T dostępna jest w Polsce od końca 2019 roku. Niestety jest to bardzo kosztowna metoda lecznicza. W Stanach Zjednoczonych koszt terapii CAR-T dla pacjenta z chłoniakiem to aż 200-400 tys. złotych! W Polsce kwota jest znacznie wyższa i wynosi ok. 1 mln. złotych.

- Ostatnie moje miesiące to pokoje szpitali, ogrom bólu, i strachu, ale też nieustająca nadzieja i wiara, że może jednak się uda, może jeszcze nie wszystko stracone? Może jeszcze będę cieszyć się życiem, które jest cudownym darem. Przecież tylu rzeczy nie zdążyłam zrobić, tylu miejsc nie zobaczyłam, tylu ludzi nie poznałam. Niestety nie jestem w stanie sama zebrać takiej kwoty, nie mam też szczęścia na loteriach. Dlatego bardzo proszę Was o pomoc w zgromadzeniu środków, które pozwolą mi walczyć i przede wszystkim wygrać tę walkę. Czas nie jest moim sprzymierzeńcem - apeluje kobieta.

Walkę Joasi można wesprzeć poprzez dobrowolne wpłaty w serwisie siepomaga.pl KLIKNIJ

AKTUALIZACJA:

Dotarła do nas bardzo smutna informacja o śmierci Asi. Bliskim oraz znajomym składamy wyrazy głębokiego współczucia.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)