Musi polać się krew!

wtorek, 27.7.2021 14:16 1413 0

Centrum Krwiodawstwa w Wałbrzychu apeluje: Nie przechodź obojętnie obok Centrum Krwiodawstwa, zabierz ze sobą przyjaciół i przyjdź do nas! Trwają wakacje. Dla wielu jest to czas wyczekiwany, pełen radości i wytchnienia. Dla krwiodawstwa jest to czas najtrudniejszy!

Pomimo ogromnego postępu medycyny, dotąd nie udało się wytworzyć substancji, która zastąpiłaby ludzką krew. Jedynym jej źródłem są ludzie, którzy dzielą się nią bezinteresownie. Oddając krew ratujesz życie i sprawiasz, że dzięki Twojej decyzji ktoś będzie mógł obchodzić kolejne urodziny, przeżyć kolejne wakacje, cieszyć się życiem.

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i  Krwiolecznictwa w  Wałbrzychu zaopatruje w  krew i jej składniki 20 podmiotów leczniczych. Odpowiednia, stała rezerwa krwi to bezpieczeństwo nas wszystkich, gdyż nigdy nie wiadomo, w  jakim momencie będziemy zmuszeni sami z  niej skorzystać.

Zapraszamy do oddawania krwi w Wałbrzychu oraz podczas zbiórek wyjazdowych. Harmonogram  dostępny jest na stronie www.rckik.walbrzych.pl. 

Najbliższa zbiórka odbędzie się w czwartek w Świdnicy w budynku dawnego Gimnazjum nr przy ulicy Słobódzkiego. Start od godz.9.

Obecnie (wg stanu na 27 lipca) najbardziej brakuje grup krwi: ARh-, ARh+, 0Rh+, 0Rh-.

 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)