II Półmaraton Marianny Orańskiej. Trwają zapisy!

wtorek, 21.3.2023 10:13 1061 0

Po bardzo udanym debiucie pierwszej edycji, ruszyły  zapisy do II Półmaratonu Marianny Orańskiej. Impreza odbędzie się 29 kwietnia 2023 roku. Biegacze na wymagającej trasie rozpoczynającej się w Złotym Stoku będą mieli okazję zwiedzić Pałac Marianny Orańskiej w Kamieńcu Ząbkowickim, po czym wrócą na metę do Złotego Stoku. 

- Na liście startowej ponad 220 Osób a opłatę startową uiściło ponad 150 Osób, czyli ponad połowę z limitu, który w tym roku to 300 Uczestników. Zapisy cały czas trwają: https://www.zmierzymyczas.pl/1591/ii-polmaraton-marianny-oranskiej.html - informuje organizator Jacek Makowski.


Podobnie jak w roku poprzednim start i meta półmaratonu będzie miała miejsce w Złotym Stoku a w połowie dystansu Uczestnicy przebiegną przez Pałac Marianny Orańskiej w Kamieńcu Ząbkowickim. Warto zaznaczyć, że pałac królewny Marianny Orańskieją, jest jednym z najcenniejszych zabytków w Polsce.

Nieco ponad 21-kilometrowa trasa biegu posiada atest PZLA.

Ze względów technicznych w tym roku przewidziano limit uczestników: 300 osób. Biegacze zostaną nagrodzeni w 15 kategoriach. Po raz drugi podczas Półmaratonu Marianny Orańskiej odbędą się Mistrzostwa Polski Branży IT w Półmaratonie. 
Organizator przewiduje bogaty pakiet startowy a Uczestnicy którzy zgłoszą się do 18 marca 2023 roku – otrzymają w pakiecie koszulkę techniczną. Na każdego Zawodnika na mecie czekać będą pamiątkowe medale, na zwycięzców kategorii OPEN oczywiście nagrody finansowe. Po biegu odbędzie się losowanie nagród, szansę ma każdy kto ukończy bieg.

Organizatorami imprezy są: Fundacja „W działaniu” z siedzibą w Nysie oraz MUKS „GIM 2” Nysa organizatorzy Biegu Nyskiego od 2011 roku. Uczestnikiem zawodów na dystansie 21,097km,mogą być osoby, które do dnia 29 kwietnia 2023 r., ukończą 18 lat, opłacą wpisowe oraz w Biurze Zawodów podpiszą stosowne oświadczenie o stanie zdrowia.
Zapisy internetowe trwają do 21 kwietnia, zgłoszenia można dokonywać drogą elektroniczną, regulamin i formularz zgłoszeniowy dostępne są tutaj: https://www.zmierzymyczas.pl/1591/ii-polmaraton-marianny-oranskiej.html

W przypadku nie wyczerpania limitu Organizatorzy przewidują możliwość zgłoszenia w dniu Wydarzenia w Biurze Zawodów.


Marianna Orańska: Królewna niderlandzka, filantropka, związana z regionem - który to, dzięki Jej zabiegom mocno się rozwijał, zapamiętana przez poddanych jako "Dobra Pani", Marianna Orańska, będzie Patronem wyjątkowego w skali Europy półmaratonu.

Zapraszamy do odwiedzania strony internetowej biegu – www.polmaratonoranskiej.pl(strona w przebudowie) oraz profilu na FB – www.facebook.com/polmaratonoranskiejoraz IG: www.instagram.com/polmaraton_oranskiej 

 

 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Nowy wątek