Premiera filmu „Twój Vincent” we Wrocławiu - 30 września 2017

środa, 2.8.2017 11:10 1022 0

Polską premierę niezwykłego filmu pt. "Twój Vincent" (za granicą "Loving Vincent"), opowiadającego historię życia i śmierci Vincenta Van Gogha, zaplanowano na 30 września 2017 we Wrocławiu. 

W premierze w Dolnośląskim Centrum Filmowym wezmą udział twórcy i koproducenci filmu, wśród których są Miasto Wrocław, Centrum Technologii Audiowizualnych i Dolnośląski Fundusz Filmowy (Odra-Film). We Wrocławiu będzie też można zobaczyć towarzyszącą filmowi wystawę obrazów, które powstały podczas malowania filmu, z tej okazji na ścianie kamienicy przy ul. Dąbrowskiego powstanie także wielki mural. 

140 premier na wszystkich kontynentach 
Już pierwsza, światowa premiera, na prestiżowym Międzynarodowym Festiwalu Animacji we francuskim Annecy (13 czerwca), przyniosła filmowi sukces i entuzjastyczne przyjęcie widzów. "Twój Vincent" otrzymał nagrodę publiczności. Zaraz potem przyznano mu główną nagrodę na Festiwalu Filmowym w Szanghaju. Będzie jeszcze prezentowany m.in. na festiwalach w Rosji, Grecji i Australii, a już za kilka dni na wrocławskim MFF T-Mobile Nowe Horyzonty. „Twój Vincent" będzie także filmem otwarcia festiwalu w Seulu oraz powalczy o Złote Lwy w konkursie  głównym wrześniowego 42. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Film trafi na ekrany kin w blisko 140 krajach. Amerykańska premiera 22 września w Nowym Jorku. Do kin w Polsce film trafi 6 października 2017 r. 

Film z 65 tysięcy obrazów 
„Twój Vincent”, jako nowatorskie i skomplikowane przedsięwzięcie, powstawał - we Wrocławiu, Gdańsku, Londynie i Atenach - prawie 4 lata. Łączy tradycyjne malarstwo, sztukę animacji i aktorstwo z najnowocześniejszymi technikami multimedialnymi, graficznymi i komputerowymi. Wszystkie ujęcia, 65 tysięcy klatek, wykonano techniką malarstwa olejnego. Oprócz ekipy realizatorów, animatorów i aktorów, przy filmie pracowało 125 malarzy, w większości absolwentów Akademii Sztuk Pięknych - w tym wielu młodych wrocławskich artystów. Malowali poszczególne sceny dokładnie tak jak Van Gogh. Wszystkie filmowe obrazy, w tym oryginalne dzieła Van Gogha, ożywały i przeradzały się w film dzięki unikatowej technologii PAWS (Painting Animation Work Station), łączącej tradycyjne malarstwo z animacją. 
Film wyreżyserowali Dorota Kobiela, malarka i pomysłodawczyni projektu oraz Hugh Welchman, zdobywca Oscara za najlepszy film animowany „Piotruś i wilk” w 2008 roku. Producentami są polska firma BreakThru Productions (założona przez Welchmana), mająca na swoim koncie wiele nagród za animacje na najważniejszych światowych festiwalach oraz Trademark Films, która za filmy otrzymała już 9 Oscarów i 26 nominacji do Nagród Amerykańskiej Akademii. 

Źródło: Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Nowy wątek