"Pieniądze na rozwój Twojej firmy" - spotkanie w Uniwersytecie Ekonomicznym

wtorek, 29.1.2019 14:04 1014 0

W najbliższy czwartek, 31 stycznia o godz. 16:00 w Sali W4, w gmachu Biblioteki Głównej Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu odbędzie się spotkanie z ekspertami  biznesu organizowane przez inQUBE Uniwersytecki Inkubator Przedsiębiorczości Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Specjaliści i praktycy biznesu będą mówić między innymi o procedurach otrzymania dotacji na rozwój własnej firmy oraz prowadzić warsztaty  poświęcone  rozwijaniu i nauce biznesu na błędach innych a także znaczeniu usług doradczych w rozwoju firm.

Pragniemy poinformować, że nawet 85% dotacji do projektu dla przedsiębiorcy, czyli do 21 tys. zł, przy 15% wkładzie własnym, można otrzymać na rozbudowę firmy. W puli jest jeszcze ponad 860 tysięcy złotych !  Wnioski o te pieniądze przyjmuje inQUBE Uniwersytecki Inkubator Przedsiębiorczości Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. 

InQUBE realizuje m.in. grant na usługi doradcze dla przedsiębiorców z Wrocławskiego Obszaru Funkcjonalnego, czyli gmin: Wrocław, Jelcz-Laskowice, Kąty Wrocławskie, Siechnice, Trzebnica, Sobótka, Oleśnica, Długołęka, Czernica, Kobierzyce, Miękinia, Wisznia Mała, Żórawina, Oborniki Śląskie. Trwa trzeci nabór wniosków.

- Granty te mogą być przeznaczone m.in. na sfinansowanie biznesplanu, strategii rozwoju przedsiębiorstwa i tworzenie nowego modelu biznesowego, ale także na poszukiwanie zewnętrznych źródeł finansowania. Jeśli przedsiębiorca chce rozbudować park maszynowy z programów unijnych, może pozyskać grant, a instytucja otoczenia biznesu przygotuje zestawienie różnych możliwości pozyskania tych środków. Może także wykorzystać pieniądze na poszukiwanie nowych inwestorów. Ten wachlarz możliwości jest dość szeroki – informuje Anna Ziarko, kierownik ds. rozwoju w inQUBE Uniwersyteckim Inkubatorze Przedsiębiorczości.

Grant na doradztwo, który ma ułatwić rozwój firm, kierowany jest do sektora mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, które zatrudniają do 250 pracowników. A same wnioski nie są skomplikowane – twierdzą specjaliści. Można je otrzymać w biurze lub dostępne są na stronie internetowej inqube.pl. Na każdym kroku realizacji projektu, pracownicy inQUBE Uniwersyteckiego Inkubatora Przedsiębiorczości pomagają w wypełnieniu dokumentacji. A tych informacji można zasięgnąć telefonicznie (71 36 80 858, 71 36 90 681), przez e-mail (uip@ue.wroc.pl) lub osobiście (w siedzibie inQUBE w budynku biblioteki Uniwersytetu Ekonomicznego).

- Przedsiębiorca musi sprecyzować pomysł oraz to, dlaczego chce skorzystać z usługi doradczej. Ważne są informacje, jaki problem ma ta usługa rozwiązać i jakich przedsiębiorca spodziewa się korzyści po zakończeniu przedsięwzięcia. Najczęstsze błędy wynikają z niedoprecyzowania pomysłu w części opisowej. Oczywiście, przedsiębiorcy mają czas na ewentualne uzupełnienie wniosku – dodaje Natalia Fuczko z inQUBE.

A wnioski można składać do końca kwietnia 2019 roku. Weryfikowane są przez pracowników Uniwersyteckiego Inkubatora Przedsiębiorczości i oceniane przez niezależnych ekspertów. Pieniądze wypłacane są dopiero po realizacji zaplanowanej usługi.

- Każdemu przedsiębiorcy potrzebne są pieniądze, bo usprawniają działalność i pozwalają na realizowanie celów firmy. Kiedyś były one kluczowym czynnikiem powodzenia. Aktualnie są na rynku i wystarczy tylko po nie sięgnąć. Trzeba tylko wiedzieć skąd je wziąć. A środki można zdobyć, przy niewielkim, własnym wkładzie finansowym. Wystarczą: pomysł, wiedza i informacja. Przedsiębiorcy określają na co potrzebują pieniądze, a my wskazujemy im źródła finansowania – podsumowuje dr hab. Joanna Hołub-Iwan, dyrektor inQUBE Uniwersyteckiego Inkubatora Przedsiębiorczości. 

Więcej informacji o dotacji na doradztwo, przedsiębiorcy otrzymają podczas spotkania, które zaplanowane zostało na czwartek, 31 stycznia, na godz. 16.00 w  sali 4W Biblioteki Głównej Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Uświetni je dwóch ekspertów. Krystian Krawczyk - fachowiec z 20-letnim doświadczeniem w customer experience, specjalista od tworzenia nowych modeli sprzedażowych, jakości obsługi i standardów obsługi klienta, opowie o tym, jak zbudować business plan.

Tematami drugiego warsztatu są rozwijanie i nauka biznesu na błędach innych oraz znaczenie usług doradczych w rozwoju firmy. Te wątki podejmie w wystąpieniu Bartłomiej Postek - ekspert EdTech.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Nowy wątek