komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

sobota, 28 listopada 2020

Leslawa, Zdzislawa

Próbował uniknąć kontroli, bo miał sądowy zakaz kierowania pojazdami i był poszukiwany

czwartek, 17.9.2020 10:06 , komentarze: 0 , odsłony: 386
kategorie artykułu:

Kara do 5 lat pozbawienia wolności, grozić może nieodpowiedzialnemu mieszkańcowi Wrocławia, który pomimo sądowego zakazu - wsiadł za kierownicę swojego samochodu. Mężczyzna na widok patrolu przejeżdżającego jedną z ulic Grabiszynka, skręcił nerwowo w bok, aby uniknąć spotkania z mundurowymi. Do kontroli jednak doszło i wtedy okazało się, że 66-latek w ogóle nie powinien jechać autem, a także jest osobą poszukiwaną do odbycia wcześniej zasądzonej kary. Teraz najbliższe pół roku spędzi w areszcie, a sąd ponownie zadecyduje o jego dalszym losie.

Zatrzymanie miało miejsce przed godziną 13.00 na jednej z ulic wrocławskiego Grabiszynka. Funkcjonariusze z miejscowego komisariatu pełniący tam właśnie służbę, zauważyli kierowcę osobowego Seata, który widząc patrol gwałtownie wykonał manewr skrętu. Wzbudziło to podejrzenia mundurowych i chwilę później zatrzymali mężczyznę do kontroli.

Szybko wyszło na jaw, że 66-letni wrocławianin nie powinien w ogóle jechać samochodem, bo miał sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów, obowiązujący aż do maja 2021 roku. Kolejne policyjne sprawdzenia wskazały, że jest osobą poszukiwaną przez sąd w celu odbycia wcześniej zasądzonej kary pozbawienia wolności.

Został on zatrzymany i trafił do aresztu na pół roku. Teraz w związku z niestosowaniem się przez mężczyznę do obowiązującego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych, ponownie dalsze decyzje w jego sprawie podejmie sąd.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, 66-latkowi grozić może kara do 5 lat pozbawienia wolności.

źródło: KMP we Wrocławiu

 
Nowy wątek


Wasze komentarze

piątek, 27.11.2020 17:24
piątek, 27.11.2020 10:38
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele