Kryminalni z Krzyków odzyskali skradziony motocykl o wartości blisko 80 tys. zł

czwartek, 30.6.2022 11:35 476 0

Intensywna praca operacyjna funkcjonariuszy Zespołu dw. z Przestępczością Samochodową Wydziału Kryminalnego z komisariatu na wrocławskich Krzykach doprowadziła do odzyskania wartego blisko 80 tys. zł motocykla marki BMW. Jednoślad został skradziony na terenie Francji skąd trafił do naszego kraju. Nowy właściciel pojazdu zakupił go wraz z kompletem dokumentów, po czym zarejestrował i niczego nieświadomy użytkował do dnia wizyty policjantów.

Policjanci z Zespołu dw. z Przestępczością Samochodową z komisariatu na Krzykach mając wiedzę o kradzieży motocykla marki BMW na terenie Francji przeprowadzili szereg czynności operacyjno-procesowych, w wyniku których ujawnili i zabezpieczyli utracony pojazd.

Funkcjonariusze udali się pod adres, do jednej z podwrocławskich miejscowości, gdzie według ich wiedzy miał się znajdować skradziony motocykl. Na miejscu jego obecny właściciel wskazał miejsce postoju jednośladu. Dokładne sprawdzenie nr VIN oraz tabliczek znamionowych potwierdziły przypuszczenia policjantów – był to motocykl skradziony w styczniu br. na terenie Francji. Jego wartość to blisko 80 ty. zł.

Obecny właściciel przekazał policjantom w jakich okolicznościach nabył pojazd. Wszystko zaczęło się od ogłoszenia, które wyszukał na jednym z popularnych portali sprzedażowych w internecie.
Motocykl nabył wraz z kompletem dokumentów, a po sporządzeniu umowy kupna-sprzedaży i zapłaceniu umówionej kwoty wrócił do domu. Motocykl zarejestrował i użytkował go niczego nieświadomy, do dnia, w którym do jego drzwi zapukali policjanci.

Motocykl zostało umieszczony na policyjnym parkingu, a w komisariacie na Krzykach prowadzone są dalsze czynności w tej sprawie.

źródło: KMP we Wrocławiu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Nowy wątek