Wrocław śpiewa z Warszawą. Koncert Ferajny z Hoovera z okazji 78. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego

czwartek, 4.8.2022 11:56 486 0

Już w niedzielę, 7. sierpnia na placu przy Centrum Historii Zajezdnia wrocławianki i wrocławianie będą mieli okazję, aby wspólnie z Ferajną z Hoovera uczcić pamięć Powstańców Warszawskich śpiewając patriotyczne piosenki. Wydarzenie będzie również transmitowane na żywo w internecie. Koncert jest częścią VII edycji ogólnopolskiej kampanii „BohaterON-włącz historię!”

„Warszawskie dzieci”, „Pałacyk Michla” czy „Sanitariuszka Małgorzatka” - te, i wiele innych pieśni powstańczych oraz okupacyjnych zaśpiewać będzie można z zespołem porywających męskich głosów i gorących serc, znanym ze swoich występów na ulicach Warszawy czy w pawilonie kulturalnym „Niepodległa. Miejsce spotkań”. Ferajna z Hoovera to grupa znajomych, „która spontanicznie połączyła swoje muzyczne talenty, by oddać hołd warszawskim powstańcom". W najbliższą niedzielę ubrani w stroje stylizowane na kapelę podwórkową przeniosą uczestników koncertu w czasy okupacji, dzieląc się swoją pasją i ogromnymi pokładami energii.

Pewnie nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że BohaterON organizują fundacje z Wrocławia. I choć sierpniowe, rocznicowe dni spędzamy zawsze w Warszawie, to dokładnie tydzień po oficjalnych obchodach zaprosiliśmy chłopaków z Ferajny do siebie. Znamy ich już kilka lat, ale wciąż nie możemy wyjść z podziwu dla atmosfery jaką tworzą podczas swoich występów. O ten zapał i temperament, radość i jedność nam chodzi. Bądźcie z nami w te niedzielne popołudnie na placu przy Centrum Historii Zajezdnia, które zgodziło się zostać partnerem koncertu. Wydarzenie jest dla wszystkich -  bezpłatne i niebiletowane. Zdecydowaliśmy się również transmitować koncert na żywo, po to, by muzyka Pokolenia Kolumbów rozbrzmiała w dowolnym zakątku – mówi Agnieszka Łesiuk-Krajewska, organizatorka kampanii BohaterON – włącz historię!.

Członkowie zespołu Ferajna z Hoovera w 2020 roku otrzymali statuetkę Srebrnego BohaterONa w kategorii ,,Pasjonat", przyznaną przez Członków Kapituły Nagrody BohaterONy im. Powstańców Warszawskich. Nagroda ma na celu wyróżnienie osób  i instytucji, których działania w szczególny sposób promowały wiedzę o historii Polski XX wieku (lata 1918-1989), edukację historyczno-patriotyczną oraz wcielanie w życie wartości jakimi kierowali się Powstańcy Warszawscy.

Gośćmi Honorowymi podczas koncertu będą Powstańcy Warszawscy mieszkający we Wrocławiu.


Zaśpiewaj razem z Ferajną z Hoovera!
7 sierpnia 2022 r. godz. 17:00
Plac przy Centrum Historii Zajezdnia we Wrocławiu, Grabiszyńska 184
WSTĘP WOLNY!
 
Transmisja na żywo będzie dostępna na kontach na Facebooku:


Organizatorem koncertu jest Fundacja Sensoria (BohaterON) we współpracy z Centrum Historii Zajezdnia.
Projekt dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Nowy wątek