Straż miejska na ratunek zwierzętom

piątek, 19.8.2022 12:03 430 0

Straż miejska we Wrocławiu podjęła szereg interwencji związanych z pomocą zwierzętom.

- Ulica Wielka, Przedszkole „Akademia Pana Kleksa” – zgłoszenie dotyczące osłabionego, niezdolnego do lotu gołębia znalezionego przez pracowników placówki. Na miejscu przekazano strażnikom młodego ptaka, którego ze względu na stan zdrowia przekazano do kliniki weterynaryjnej.
- Dworzec PKP ul. Krzywoustego – zgłoszenie dotyczące kolejnego, osłabionego, niezdolnego do lotu ptaka. Patrol przewiózł gołębia do kliniki weterynaryjnej.
 - Ulica Mieszka I – pies zamknięty w aucie z lekko uchylonymi szybami, bez dostępu do wody. Funkcjonariusze próbowali ustalić właściciela w okolicznych punktach – niestety bezskutecznie. Na szczęście po około 20 minutach pojawił się właściciel psa i pojazdu, któremu przypomniano jakie ciążą na nim obowiązki związane z posiadaniem zwierzęcia opisane w regulaminie o utrzymaniu czystości i porządku w gminie. Pies na szczęście nie ucierpiał w wyniku lekkomyślności swojego właściciela.
- Park Grabiszyński oraz Park Mamuta – kontrola terenu pod kątem nakazanych środków ostrożności oraz obowiązków właścicieli zwierząt w związku z uchwałą Rady Miasta Wrocławia dotyczącą utrzymania porządku i czystości w Gminie Wrocław. Każdemu posiadaczowi czworonoga wręczono ulotki informacyjne.
- Codzienne kontrole sanitarno – porządkowe nabrzeża i rzeki Odry wraz z kanałami, fosy przy ulicy Podwale oraz zbiorników wodnych w Parku Szczytnickim w związku z możliwym ich zanieczyszczeniem. Informowanie napotkanych osób spacerujących z psami o możliwych zagrożeniach oraz zakazie kąpieli, który dotyczy także zwierząt. W kontrolowanych przez strażników miejscach znajdują się tabliczki informujące o obowiązkowym zakazie wędkowania.

SM Wrocław

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Nowy wątek