Jak odświeżyć wynajmowane mieszkanie?

czwartek, 24.8.2023 12:03 173

Zdecydowałeś się wynająć mieszkanie ze względu na wiele zalet takiego rozwiązania? Jednak sama aranżacja nie jest w Twoim guście? Przebywanie w swoim domu powinno dawać wiele radości, dlatego w takich sytuacjach przydają się dobre zmiany. Przedstawiamy poniżej 3 niskobudżetowe rozwiązania rekomendowane przez architektów wnętrz. Zapraszamy do lektury.

Kiedy mieszkanie warto odświeżyć?

Mieszkanie powinno być odświeżone przede wszystkim, jeśli lokal nie wpływa pozytywnie na samopoczucie najemcy, a wręcz przeciwnie – wprawia go w ponury stan. Bardzo często właściciele przed wystawieniem oferty wynajmu na portale ogłoszeniowe nie decydują się na gruntowny remont nieruchomości. Jednak ograniczone koszty właściciela i spółdzielni nie mogą determinować warunków. Dlatego najlepiej odświeżyć mieszkanie, jeśli czuć, że nie jest już pierwszej świeżości.

Jeśli chcesz ograniczyć swój wkład własny na odświeżenie lokalu, warto zdecydować się na wynajem lokalu w nowoczesnym bloku od renomowanej firmy, która oferuje nieruchomości na wynajem instytucjonalny. Doskonałym przykładem jest PFR Nieruchomości. Katowice to miasto, które oferuje nowoczesne mieszkania na wynajem. W dalszych częściach poznasz sprawdzone sposoby, dzięki którym stworzysz swoje wymarzone tzw. cztery kąty niewielkim nakładem finansowym.

1.  Malowanie ścian

Chcąc odświeżyć mieszkanie, warto w pierwszej kolejności zacząć od przemalowania ścian. To one są fundamentem estetyki. Właściciele mieszkań przeważnie dobrze odbierają pomysł odmalowania ścian. Nawet koszty kupna farby i sprzętu pozwalają odliczyć od czynszu. Jeśli już jako najemca zdecydujesz się na przemalowanie, wybierz kolory farby, które spełnią twoje oczekiwania aranżacyjne.

Kwestia przemalowania jest tymczasowa, dlatego warto zafantazjować i podejść do tego tematu dość elastycznie. Nawet jeśli okaże się, że pierwotnie wybrane kolory, jednak nie są w twoim guście, to takie doświadczenie warto potraktować jako eksperyment.

2.  Tanie meble używane

Mieszkanie powinno się wyróżniać przede wszystkim funkcjonalnością. Zbyt duża liczba mebli może ograniczać przestrzenność lokalu, dlatego warto pozbyć się chociaż części z nich. Warto tę kwestię omówić z właścicielem. Być może zgodzi się na wyniesienie mebli do piwnicy lub wywieźć w inne miejsce.

Dobrym pomysłem będzie również zamienienie dużych, niepraktycznych mebli na zgrabniejsze modele. Przykładowo dobrze jest zamienić dużą ławę na mały stoliczek i biurko, jeśli potrzebujemy miejsca na pracę biurową.

3.  Zasłony jako element odświeżający domową przestrzeń

Architekci wnętrz wskazują, że doskonałym rozwiązaniem, które odświeża domową przestrzeń, jest wstawienie rolet wewnętrznych lub zasłon. Na rynku można kupić elementy tego typu z dedykowanych materiałów, które potrafią zatrzymać słońce, chroniąc przestrzeń przed przegrzaniem.

Co więcej, montując rolety, można z łatwością zwiększyć prywatność w wynajętej nieruchomości, a także chronić wnętrze przed mocnymi promieniami słonecznymi.