komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

czwartek, 28 stycznia 2021

Walerego, Radomira

Literacki Woodstock: Tokarczuk, Falcones

środa, 20.7.2016 11:35 , komentarze: 0 , odsłony: 1368
kategorie artykułu:

Ogólnopolski Zlot Członków Dyskusyjnych Klubów Książki – LITERACKI WOODSTOCK

Spotkania z literackimi gigantami – Olgą Tokarczuk i Ildefonso Falconesem. Do tego dawka dobrej muzyki w wykonaniu Pablopavo & Ludzików. Kto powiedział, że wyjątkowa atmosfera, cudowni ludzie, artyści i niezapomniane przeżycia to wyłącznie domena wielkich koncertów muzycznych? W ostatni weekend lipca Literacki Woodstock udowodni, że równie dobrze bawić się można w rytmie… wertowania stron książek!

Literacki Woodstock to przede wszystkim spotkanie członków Dyskusyjnych Klubów Książki, którzy zjadą się do Wrocławia z całej Polski, aby świętować 10-lecie istnienia Klubów oraz wspólnie uczestniczyć w warsztatach, wykładach, czytaniach i spotkaniach autorskich. Festiwal odbędzie się na terenie Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Lądowych, wśród wszechobecnej zieleni i malowniczych widoków, na co dzień niedostępnej dla oczu ludności cywilnej.

Dla mieszkańców Wrocławia przygotowaliśmy specjalne otwarte wydarzenia:

28 lipca o godzinie 18:00 zapraszamy na oficjalną galę Dyskusyjnych Klubów Książki, podczas której wręczone zostaną nagrody dla najbardziej poczytnych pisarzy. Następnie spotkamy się z Rosą Montero – hiszpańską pisarką i uznaną dziennikarką El País. Poza tym, że odpowie na wszystkie pytania swoich fanów, będziemy mieli również niepowtarzalną okazję wysłuchać fragmentów jej opowiadań, do tej pory nietłumaczonych na język polski. Czwartkowy wieczór zakończy Pablopavo & Ludziki. Twórcy „Dancingowej piosenki miłosnej” zagrają koncert i na pewno rozruszają zaczytaną publiczność.

Następnego dnia, 29 lipca o godzinie 18:00 gościć będziemy największą gwiazdę festiwalu – Ildefonso Falconesa, który w ramach spotkania autorskiego przeczyta również fragmenty swojej bestsellerowej powieści „Katedra w Barcelonie”. Później odbędzie się spotkanie z Olgą Tokarczuk – jedną z najbardziej cenionych na całym świecie polskich pisarek swojego pokolenia. Wszystkie wydarzenia odbędą się na terenie Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Lądowych im. gen. Tadeusza Kościuszki (wejście przez biuro przepustek przy ul. Czajkowskiego 109). Wstęp jest bezpłatny, jednakże obowiązuje wcześniejsza rejestracja T U T A J, która otwarta będzie od 13 do 25 lipca. Po tym terminie nie będzie istniała inna możliwość zdobycia wejściówki.

Pełny program wydarzeń T U T A J

źródło: Wrocław 2016

 

Wasze komentarze

niedziela, 24.1.2021 20:47
niedziela, 24.1.2021 09:32
niedziela, 24.1.2021 15:00
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele