Problem z uzyskaniem odszkodowania? Sprawdź ranking i wybierz najlepszą kancelarię

piątek, 29.4.2022 13:13 450

Niejednokrotnie procedura ubiegania się o odszkodowanie z OC sprawcy jest zawiła i czasochłonna. Warto sprawę powierzyć firmie lub kancelarii odszkodowawczej. W wyborze tej odpowiedniej pomoże najnowszy ranking!

Walka z ubezpieczycielem 

Niestety w wielu przypadkach proces odszkodowawczy nie należy do szybkich i łatwych tematów. Towarzystwo ubezpieczeniowe, tak jak zresztą każda firma, chce osiągnąć możliwie najwyższe dochody. Dlatego też często pojawiają się odmowy wypłaty odszkodowania czy zaniżone świadczenia. 

W przypadku prostych spraw o odszkodowanie pomoc specjalisty nie jest niezbędna. Jednak jeśli w grę wchodzi walka o świadczenia za poważne obrażenia, to lepiej skorzystać z wiedzy oraz doświadczenia prawnika kancelarii czy firmy odszkodowawczej. 

Kryteria wyboru kancelarii

W wyborze pełnomocnika warto kierować się opiniami osób, które skorzystały już z jego usług. Jak wiadomo nie każdy z nas miał potrzebę korzystania z odszkodowawczych usług. Dlatego też pytając wśród znajomych czy rodziny możemy nie uzyskać żadnej rekomendacji. Wówczas warto przewertować w tym celu Internet. 

W sieci jest tak naprawdę wiele miejsc, w których można opublikować opinię na temat danej firmy. Niestety niektóre z nich nie są wiarygodne, bowiem właściciel firmy może je bez większego problemu i dowolnie moderować. 

Nasz ranking firm i kancelarii odszkodowawczych jest oparty o wiarygodne opinie klientów. Specjalny algorytm oblicza, która z nich ma największe zaufanie wśród osób poszkodowanych w wypadkach. Brane są pod uwagę wyłączenie niezależne źródła: Google Moja Firma, profil na Facebooku, czy portal Panorama Firm - mówi Paulina z ranking-odszkodowania.

W wyborze kancelarii istotne znaczenie ma także wynagrodzenie. Wielu specjalistów ds. odszkodowań nie pobiera żadnej opłaty za wstępną analizę sprawy, a najczęściej proponowanym systemem rozliczenia jest tzw. success fee. 

To nic innego, jak system prowizyjny. Kancelaria pobiera prowizje tylko w przypadku wygranej sprawy. Jej wysokość może być różna, najczęściej jednak mieści się w granicach 25-35 procent. 

W ofercie usługi odszkodowawczej warto także zwrócić uwagę na, czy wysokość prowizji jest podawana w kwocie netto czy brutto. Oferta podana w netto jest w opinii Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów działaniem co najmniej nieetycznym. Więcej o metodach rozliczenia za prowadzenie sprawy o odszkodowanie oraz wyborze kancelarii możesz dowiedzieć się tutaj: https://ranking-odszkodowania.pl/blog/kancelaria-odszkodowawcza-jak-wybrac,704 

Zadośćuczynienie i odszkodowanie za uszczerbek na zdrowiu - ile wynosi?

To, ile konkretnie może wynieść zadośćuczynienie czy odszkodowanie zależy od wielu czynników. Wielu poszkodowanych w wypadkach jest przekonanych, że jedynym kryterium w ustalaniu świadczenia jest procent uszczerbku na zdrowiu. Jest to co prawda kluczowe kryterium, ale nie jedyne.

Najłatwiej jest ustalić wysokość odszkodowania. Tutaj bowiem oblicza się wysokość świadczenia na podstawie przedstawionych dokumentów poniesionych kosztów. Ubezpieczyciel powinien zwrócić koszty, które poszkodowany był zmuszony ponieść przez wypadek np. koszty zakupu leków, dojazdów do placówek medycznych. 

Sporo trudności przysparza ustalenie wysokości zadośćuczynienia. To świadczenie ma celu zrekompensowanie osobie poszkodowanej cierpień fizycznych oraz psychicznych. Więcej możesz dowiedzieć się tutaj: https://ranking-odszkodowania.pl/blog/jak-uzyskac-odszkodowanie-za,721