komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

wtorek, 14 lipca 2020

Ulryka, Bonawentury

Współcześnie z duchem historii. Kompleks Jagiełły 6 gotowy (ZDJĘCIA)

sobota, 15.6.2019 10:00 , komentarze: 0 , odsłony: 670
kategorie artykułu:

Budowa Jagiełły 6 we Wrocławiu właśnie dobiegła końca. Kompleks z odrestaurowaną fasadą kamienicy można uznać za architektoniczną perełkę Kępy Mieszczańskiej. Jego wizytówką są także dwupoziomowe penthouse’y, lobby w stylu art déco i taras na dachu.

Narożny budynek Jagiełły 6 już w pełnej krasie ozdabia wrocławską Kępę Mieszczańską. W środku i wokół trwają jeszcze prace porządkowe, ale budowę należy uznać za zakończoną. Inwestycja zrealizowana przez Bouygues Immobilier właśnie dostała pozwolenie na użytkowanie. Przekazywanie kluczy do mieszkań już się rozpoczęło. Efekt końcowy tej niezwykłej rewitalizacji naprawdę robi wrażenie. Kompleks Jagiełły 6 ze starannie odrestaurowaną fasadą-wizytówką niewątpliwie można nazwać architektoniczną perełką Kępy Mieszczańskiej. Dzięki budowie zyskała cała okolica.

– To miejsce z historią i charakterem. Kępa Mieszczańska od zawsze była atrakcyjna, wręcz prestiżowa. Teraz znów się o niej mówi. Nam zależało, żeby uzupełnić kwartał zabudowy przy ul. Jagiełły i przywrócić mu dawną świetność - mówi Łukasz Paryś, dyrektor wrocławskiego oddziału Bouygues Immobilier Polska. - Zadanie było trudne, ale patrząc na efekt końcowy z wielkim przekonaniem powiem, że udało się – dodaje. 

Duch dawnego Wrocławia

Jasna i ozdobna fasada od strony Mostów Mieszczańskich jest najbardziej reprezentacyjną częścią zabudowy. Wyróżnia się dużymi walorami estetycznymi i nawiązuje do historii przedwojennego Wrocławia. To pozostałość po kamienicy z 1905 roku, w której niegdyś znajdowała się popularna gospoda Zum Bürgerwerder. Po wojnie kamienica niszczała, ale teraz znów odzyskała świetność. Jej fasada została pieczołowicie odtworzona na podstawie archiwalnych rysunków i wkomponowana w nowoczesne budynki Jagiełły 6.

 Frontowa elewacja kamienicy przywraca klimat dawnego Wrocławia i pokazuje, że w architekturze można połączyć dwa światy historyczny ze współczesnym – przekonuje Zbigniew Maćków, którego pracownia stworzyła projekt.  – Fasada przeszła głęboką rewitalizację, przywróciliśmy większość jej wystroju. Dach z lukarnami to nasza autorska reinterpretacja jej dawnego wyglądu.

Pozostała część kompleksu jest dużo bardziej współczesna, ale stylem nawiązuje do przedwojennych wrocławskich kamienic. Uwagę przyciąga biała płytka klinkierowa na elewacjach i duże balkony. W środku mieszkańców powita lobby urządzone w stylu art déco. Dominują w nim geometryczne wzory i eleganckie odcienie czerni, bieli i szarości. W głębi znalazł się budynek oficynowy, który dzięki odbudowie znów wygląda jak w czasach swojej świetności, czyli przed II wojną światową. Z kolei na dachu budynku frontowego jest taras, dostępny dla wszystkich mieszkańców, z widokiem na Kępę Mieszczańską, Odrę i centrum Wrocławia. 

Duże tarasy mają także przestrzenne penthouse’y. Komfortowe apartamenty mogą uchodzić za wizytówkę kompleksu. Szczególnie imponujący jest 3-pokojowy apartament o pow. 73 mkw. na 6. piętrze. Z jego tarasu (35 mkw.) rozlega się widok na Wrocław. Wyjątkowe są także dwupoziomowe, dwustronne penthouse’y o pow. 112 czy 137 mkw., z kilkoma pokojami, łazienkami i miejscami na garderobę.

– Coraz więcej wrocławian interesuje się luksusowymi apartamentami. Chcą mieszkać wygodnie i komfortowo, w dobrej lokalizacji. Szukają mieszkań o podwyższonym standardzie, takich właśnie jak Jagiełły 6, która wyróżnia się architekturą – mówi Maciej Faltus, senior project manager Bouygues Immobilier Polska. W sumie inwestycja Jagiełły 6 oferowała 69 mieszkań o różnej wielkości. Większość została już sprzedana. Obecnie w ofercie pozostało kilka ostatnich, dużych apartamentów. W kompleksie jest wewnętrzny dziedziniec pełen zieleni oraz podziemna hala garażowa. Na parterze przewidziano trzy lokale usługowe.

fot. Maciej Lulko

 

Wasze komentarze

sobota, 11.7.2020 14:55
sobota, 4.7.2020 11:00
poniedziałek, 22.6.2020 13:32
niedziela, 21.6.2020 10:15
sobota, 20.6.2020 09:10
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele