Wyjątkowe projekty we współpracy z firmami. Czas na prezentację!

piątek, 25.6.2021 13:01 329 0

Aż 32 projekty zaprezentują studenci Wydziału Elektroniki PWr w ramach 9. Edycji Konferencji Projektów Zespołowych. Każdy z nich to efekt współpracy z firmą, która zgłosiła konkretny temat do zrealizowania. Wśród nich są m.in. Krasnal BizBotek, asystent parkowania, inteligentna odzież robocza czy portal społecznościowy dla lokalnych przewodników. 

Oficjalne prezentacje zaplanowano na poniedziałek, 28 czerwca, od godz. 9.00. 

Przed studentami niełatwe zadanie. Będą mieli bowiem zaledwie sześć minut, by opowiedzieć o zaletach projektu, nad którym pracowali przez cały semestr. Najlepsi zostaną wyróżnieni przez komisję złożoną z przedstawicieli Wydziału Elektroniki, sponsorów wydarzenia – firmy Thaumatec, Nokia i Credit Suisse oraz przedstawicieli firm zaangażowanych w realizację projektów. Swoje głosy będzie mogła oddać także publiczność. 

Prezentacje są otwarte dla wszystkich zainteresowanych, a konferencję będzie można obejrzeć na stronie – https://www.youtube.com/watch?v=6HcdtVUm2C8&feature=youtu.be 

Tegoroczna edycja Konferencji Projektów Zespołowych jest już dziewiątą. Dzięki inicjatywie naukowców studenci, łącząc się w grupy, mogą wybrać dla siebie jedno zadanie spośród kilkudziesięciu zgłoszonych przez firmy. To pula różnych przedsięwzięć związanych z elektroniką, programowaniem i automatyką. 

Prace nad ich realizacją zaczynają w lutym i przez kilka miesięcy studenci są nie tylko w stałym kontakcie ze sobą, ale także z przedstawicielem firmy, która zgłosiła projekt. Mogą liczyć nie tylko na jego uwagi i sugestie dotyczące oczekiwanego rezultatu, ale także podpowiedzi bardziej doświadczonego pracownika, a nawet – w wielu przypadkach – na możliwość pracy nad projektem w siedzibie firmy, jej warsztacie czy hali maszynowej. 

– W tym roku pandemia zmusiła studentów do zdalnej pracy nad projektami. W niektórych przypadkach udało się popracować także w siedzibach firm, przy zachowaniu środków ostrożności – opowiada dr inż. Maciej Nikodem z Wydziału Elektroniki, organizator KPZ. – Tym bardziej jesteśmy zaskoczeni i pozytywnie zbudowani postawą studentów. Na tegorocznej konferencji będziemy mieli okazję zobaczyć efekty prac aż 32 zespołów. 

Przyszli inżynierowie pokażą m.in. agregator cyklicznych wydarzeń korzystających z live streamingu, chatbota – Krasnala BizBotka, urządzenie monitorujące efektywność hamowania roweru górskiego, garażowy asystent parkowania, inteligentną odzież roboczą, system do kontroli i uzdatniania wody w basenach ogrodowych, portal społecznościowy dla lokalnych przewodników czy system do ultra precyzyjnego pozycjonowania i śledzenia pojazdów w ruchu, służący do rozwikływania problemów bezpieczeństwa. 

W tegorocznej edycji KPZ na współpracę ze studentami zdecydowało się aż 40 firm i instytucji, w tym aż 16 po raz pierwszy.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)