Finał Dzierżoniowskiej Ligi BMX-MTB
We wtorek 29 października2019 roku na Alei Bajkowych Gwiazdw Dzierżoniowie odbył się kończący tegoroczny cykl Dzierżoniowskiej Ligi BMX-MTB III etap – Finałowy „O Puchar Burmistrza Miasta Dzierżoniów”.Do rywalizacji przystąpiło 43 zawodniczek i zawodników ze szkół podstawowych z Dzierżoniowa, Bielawy, Pieszyc, Piławy Górnej, Tuszyna i Jaźwiny. Uczestnicy, w zależności od kategorii wiekowej,mieli do pokonania dystans od 300 do 1800 metrów. Sześciu najlepszych zawodników i zawodniczek w każdej kategorii otrzymywało słodkie upominki, a najlepsza trójka – medale.
Uczestnicy podczas tegorocznego cyklu zdobywali punkty do klasyfikacji generalnej, gdzie pod uwagę był brany wynik w Etapie III - Finałowym oraz najlepszy spośród dwóch pozostałych startów.W przypadku takiej samej ilości punktów o miejscu decydowała kolejność w etapie III – Finałowym.
Sześciu najlepszych zawodników i zawodniczek klasyfikacji generalnej w każdej kategorii wiekowej otrzymało nagrody rzeczowe, w tym zwycięzcy – rowery górskie ufundowane przez Miasto Dzierżoniów, Gminę Dzierżoniów oraz Starostwo Powiatowe w Dzierżoniowie.Dodatkowo najlepsza trójka w każdej kategorii odebrała pamiątkowe medale.
Organizatorami imprezy byli Ośrodek Sportu i Rekreacji w Dzierżoniowie, Miasto Dzierżoniów oraz LKS ATOM BOXMET Dzierżoniów, a współfinansowana była ze środków Gminy Miejskiej Dzierżoniów w ramach realizowanego Programu Rozwoju Społecznego na lata 2015-2020, Starostwa Powiatowego w Dzierżoniowie oraz Gminy Dzierżoniów. Sponsorem główny cyklu było Centrum TMT Skoda&Opel
w Dzierżoniowie.
WYNIKI III ETAP
DZIEWCZĘTA ROCZNIK 2011-2012 I MŁODSZE
1. Zofia Wagnerowska (SP 1 Pieszyce)
2. Alicja Weigelt (SP 4 Bielawa)
3. Zofia Krechowiecka (SP 4 Bielawa)
CHŁOPCY ROCZNIK 2011-2012 I MŁODSI
(starsi uczestnicy)
1. Daniel Gorlicki (SP Tuszyn)
2. Mateusz Lucka (SP 1 Dzierżoniów)
3. Jakub Mrówczyński (SP 1 Dzierżoniów)
4. Marcel Dul (SP Sióstr Salezjanek Dzierżoniów)
5. Aleksander Zajączkowski (Przedszkole Publiczne Pieszyce)
6. Kornel Kwiatek (SP 1 Dzierżoniów)
7. Borys Milewski (SP 3 Bielawa)
8. Bruno Bajron (SP 4 Bielawa)
(młodsi uczestnicy)
1. Jakub Jaworski (Przedszkole nr 3 Dzierżoniów)
2. Kacper Mach (Przedszkole nr 4 Dzierżoniów)
3. Wojciech Stawicki (Przedszkole nr 2 Dzierżoniów)
DZIEWCZĘTA ROCZNIK 2009-2010
1. Zuzanna Zdun (SP 10 Bielawa)
2. Kinga Modrzewska (SP 4 Bielawa)
3. Aleksandra Mirecka (SP 4 Bielawa)
4. Amelia Malawska (SP 5 Dzierżoniów)
5. Zuzanna Krechowiecka (SP 4 Bielawa)
CHŁOPCY ROCZNIK 2009-2010
1. OliwierBojnarowicz (SP Jaźwina)
2. Emil Gorlicki (SP Tuszyn)
3. Kajetan Łapiński (SP 1 Dzierżoniów)
4. Karol Wagnerowski (SP 1 Pieszyce)
5. JakubTyczyński (SP 9 Dzierżoniów)
6. Marcel Hanc (SP 9 Dzierżoniów)
7. Ludwik Zaraziński (SP Piława Górna)
8. Aleksander Szczupłakiewicz (SP 4 Bielawa)
DZIEWCZĘTA ROCZNIK 2007-2008
1. Karolina Wagnerowska (SP 1 Pieszyce)
CHŁOPCY ROCZNIK 2007-2008
1.Gracjan Zborowski (SP 5 Dzierżoniów)
2. Jan Bruchwalski (SP Piława Górna)
3. Szymon Weigelt (SP 4 Bielawa)
4. Antoni Break-Kempczyński (SP 5 Dzierżoniów)
5. Bartosz Sienkiewicz (SP Piława Górna)
6. Filip Bajron (SP 4 Bielawa)
7. Oliwier Słowik (SP 5 Dzierżoniów)
DZIEWCZĘTA ROCZNIK 2005-2006
1. Dagmara Juraszek (SP Tuszyn)
2. Karolina Przęzak (II LO Dzierżoniów)
3. Natalia Mucha (SP 4 Bielawa)
4. Iga Modrzewska (SP 4 Bielawa)
CHŁOPCY ROCZNIK 2005-2006
1. Kacper Łapiński (SP 5 Dzierżoniów)
2. Kacper Chudzik (SP 9 Dzierżoniów)
3. Filip Dąbrowski (SP 7 Bielawa)
4. Mikołaj Wierzbicki (SP Sióstr Salezjanek Dzierżoniów)
KLASYFIKACJA GENERALNA
DZIEWCZĘTA ROCZNIK 2011-2012 I MŁODSZE
1. Zofia Wagnerowska (SP 1 Pieszyce) – 24 pkt
2. Zofia Krechowiecka (SP 4 Bielawa) – 18 pkt
3. Alicja Weigelt (SP 4 Bielawa) – 10 pkt
CHŁOPCY ROCZNIK 2011-2012 I MŁODSI
1. Daniel Gorlicki (SP Tuszyn) – 24 pkt
2. Aleksander Zajączkowski (Przedszkole Publiczne Pieszyce) – 16 pkt
3. Mateusz Lucka (SP 1 Dzierżoniów) – 15 pkt
4. Jakub Mrówczyński (SP 1 Dzierżoniów) – 15 pkt
5. Marcel Dul (SP Sióstr Salezjanek Dzierżoniów) – 15 pkt
6. Borys Milewski (SP 3 Bielawa) – 10 pkt
7. Kornel Kwiatek (SP 1 Dzierżoniów) – 9 pkt
8. Bruno Bajron (SP 4 Bielawa) – 8 pkt
DZIEWCZĘTA ROCZNIK 2009-2010
1. Zuzanna Zdun (SP 10 Bielawa) – 24 pkt
2. Kinga Modrzewska (SP 4 Bielawa) – 22 pkt
3. Aleksandra Mirecka (SP 4 Bielawa) – 16 pkt
4. Amelia Malawska (SP 5 Dzierżoniów) – 14 pkt
5. Zuzanna Krechowiecka (SP 4 Bielawa) – 12 pkt
CHŁOPCY ROCZNIK 2009-2010
1. OliwierBojnarowicz (SP Jaźwina) – 24 pkt
2. Emil Gorlicki (SP Tuszyn) – 20 pkt
3. Kajetan Łapiński (SP 1 Dzierżoniów) – 15 pkt
4. Karol Wagnerowski (SP 1 Pieszyce) – 14 pkt
5. JakubTyczyński (SP 9 Dzierżoniów) – 14 pkt
6. Marcel Hanc (SP 9 Dzierżoniów) – 10 pkt
7. Aleksander Szczupłakiewicz(SP 4 Bielawa) – 6 pkt
8. Ludwik Zaraziński (SP Piława Górna) – 4 pkt
DZIEWCZĘTA ROCZNIK 2007-2008
1. Karolina Wagnerowska (SP 1 Pieszyce) – 24 pkt
CHŁOPCY ROCZNIK 2007-2008
1. Gracjan Zborowski (SP 5 Dzierżoniów) – 24 pkt
2. Jan Bruchwalski (SP Piława Górna) – 20 pkt
3. Szymon Weigelt (SP 4 Bielawa) – 18 pkt
4. Antoni Break-Kempczyński (SP 5 Dzierżoniów) – 15 pkt
5. Bartosz Sienkiewicz (SP Piława Górna) – 13 pkt
6. Filip Bajron (SP 4 Bielawa) – 9 pkt
7. Oliwier Słowik (SP 5 Dzierżoniów) – 9 pkt
DZIEWCZĘTA ROCZNIK 2005-2006
1. Dagmara Juraszek (SP Tuszyn) – 24 pkt
2. Iga Modrzewska (SP 4 Bielawa) – 19 pkt
3. Natalia Mucha (SP 4 Bielawa) – 18 pkt
4. Karolina Przęzak (II LO Dzierżoniów) – 16 pkt
CHŁOPCY ROCZNIK 2005-2006
1. Kacper Łapiński (SP 5 Dzierżoniów) – 24 pkt
2. Kacper Chudzik (SP 9 Dzierżoniów) – 20 pkt
3. Filip Dąbrowski (SP 7 Bielawa) – 18 pkt
4. Mikołaj Wierzbicki (SP Sióstr Salezjanek Dzierżoniów) – 15 pkt
Przeczytaj komentarze (1)
Komentarze (1)